2 Haziran 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Kuşadası–Bodrum Etabı’nı Andre Schulze kazandı

Kuşadası–Bodrum Etabı’nı Andre Schulze kazandı

Türk Milli Takımı’ndan Miraç Kal ve Mustafa Sayar 35 ve 36.sıraları aldılar.
45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 166,1  km’lik Kuşadası – Bodrum etabını 91 sırt numaralı PSK Whirpool – Author takımından Andre Schulze 04;24;05 ile kazandı.

Genel Klasman 1.cisi CSF Group Navigare Takımından İtalyan Mauro Finetto 3 gün üstüste sarı mayonun sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı.

1212 km’lik 45. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 3.Günü Atatürk Meydanın’dan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlunun start bayrağını indirmesi ile başladı. 23 ülkeden 20 takımı temsilen 151 sporcu büyük mücadele için start aldı.

Kuşadası – Bodrum  arasındaki 166,1 km  etapda sporcular Genel Klasman ( Sarı Mayo), Etap, Sprint( yeşil mayo) ,Türkiye güzellikleri( mavi mayo) ve King of the Mountains ( Yokuş Kırmızı mayo)   kategorilerinde derece için kıyasıya mücadele etti.

127.6. kmdeki Sprint etabını 133 sırt numaralı Acqua Sapone- Caffe Mokambo takımından İtalyan Alessandro Fantini elde ederken, aynı sporcu 93.km de Bafa Gölü etrafındaki Türkiye Güzellikleri etabının da sahibi oldu.

Finise 48,6 km kala geçilen King Of the Mountain ( Yokuş ) etabının sahibi Xacobeo- Galicia İspanya Takımından Rus sporcu  8 numaralı Vladimir Isaychev oldu.

Kuşadası çıkıldıktan 10 km sonra beklenmeyen birşey oldu, Vladimir Isaychev 8 numara, Alessandro Fantini 133 numara ve Garcia Pintor 103 ani bir atakla yarışın liderliğini aldı. Milas’a gelinceye kadar bu 3’lü tempo artırarak ön grubu oluştururken aradaki farkı da 12 dakika kadar açtı. Ancak 103 sırt numaralı Garcia Pintor Milas kavşağından sonra gruptan koptu.Öndeki ikili Bodrum’a 33km kaldığı sırada 2. grupla arasını 5 dakika 30 saniye açtı. Viladimir  İsaychev ve Alessadro Fantini Bodrum’a doğru artan bir tempoyla pedal basmaya başladı.  Bodruma 27 km kala rüzgar etkisini artırırken öndeki ikilinin temposunda düşme gözlenirke, arkadaki ana grupta müthiş bir hızla yaklaşmaya başladı. Fark 4 dakika 11 saniyeye indi. Güvercinlik geçilirken öndeki 2linin arkadaki grupla farkı 4 dakikaya kadar inmişti. Vladimir Isaychev ile  Alessandro Fantini’n performansı finişe 14 km kalın iyice düştü ve aradaki fark 1.29’a indi. Finişe 10 km kala öndeki ikili ile arkadaki grubun farkı 23 saniyeye kadar inmişti. Yani bu şu demekti grup kısa bir süre içinde yine tek parça olacaktı. 9 km kala bu kez önde yeni bir 3’lü grup oluştu, Marcus Foten, Carlo Scognamiglio ve Francesco Di Paolo kısa ataklarla ön grubu oluşturmaya çalıştılar.

Kuşadasından start alınırken, Genel Takım Klasmanında 10.12.39 saniye ile Wacobeo- Galicia takımı 1.ci sırada yer almıştı.  Bundan sonra yarış müthiş bir çekişmeye sahne oldu. 100’ü aşkın bisikletçi finişe doğru toplu halde pedal basmaya başladılar.

Gümbet kavşağı dönülürken 2 km kala 4 bisikletçi kaza yaptı ve grup büyük bir tehlike atlattı. Kısa sürede toparlanan bisikletçiler yine tek parça halinde finişe doğru inanılmaz bir kapışmanın içine girdiler. Yarışa metreler kala Andre Shulze atak yaparak 04:24:05 ile ve tekerlek farkıyla etabın 1.cisi oldu, 2.liği Giuseppe Palumba, 3.lüğü Darly İmpey kazandı.

Türk milli takımından Miraç Kal 35. Mustafa Sayar 36. olarak Kuşadası – Bodrum etabını tamamladılar, Yarışın 1,2 ve 3. süne madalya ve ödülleri Muğla Valisi Dr. Mehmet Altıparmak tarafından verildi.

45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun  166.9 km’lik Bodrum – Marmaris etabı yarın 12:50’de start alacak.

Genel Ferdi Klasmanında  1.ciliği CSF takımından Mauro Finetto , 2. yine aynı takımdan Mauro Abel Richeze 3. Galicia takımından David Dapena Garcia bulunuyor. Bodrum – Marmaris etabında sarı mayoyu birkez daha Finetto giyecek.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...