29 Mayıs 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Yarış Duyuruları Marmaris Yol Bisikleti Yarışı

Marmaris Yol Bisikleti Yarışı

Yol bisikletinde heyecan tüm hızıyla devam ediyor.Yol bisikleti yarışlarında ikinci adres 20-21 Şubat 2010 tarihlerinde Muğla – Marmaris Yarıştaki katagoriler Büyük Erkekler-Genç Erkekler ve Master Erkekler şeklinde açıklandı.

Bisiklet federasyonu tarafından yapılan resmi açıklama ve parkur bilgileri ise şöyle:


TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

…../…../2010

Sayı :     T.B.F.B
Konu :
 
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

 

 
 
Federasyonumuzun 2010 Yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler – Genç Erkekler ve Master Erkekler Yol Yarışı 20-21 Şubat 2010 tarihlerinde (yol hariç) arasında Muğla / Marmaris’de yapılacaktır.
Yarışma talimatı ve kuralları aşağıdaki gibidir;
1) 19.02.2010 tarihinde yarışmanın lisans kontrolü saat 16:30’da teknik toplantısı ise 17 :00 ‘de Marmaris’de yapılacaktır.
2) Yarışmalara katılacak olan sporcuların harcırahları;
a) Yol yarışları Büyük Erkek ve Büyük Bayanlarda % 15, Masterlar’da % 5, diğer kategorilerde ise %20 zaman barajını geçen sporculara harcırah ödemesi yapılacaktır.
b) Kriteryum olan müsabakalarda ise yarışmaya katılıp yarışmayı bitiren sporcuların tamamına harcırah ödenecektir. ( Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih 4 nolu kararı)
3) Her beş kategoride toplam 2-4 sporcu harcırah almaya hak kazanan kulübün 1 antrenörüne (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporu harcırah almaya hak kazanan kulübün 1 antrenör ve idarecisine (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
4) Harcırah ödemelerinde esas alınan Kafile Listelerinde, kulüp kafile listelerinde sadece kulüp başkanlık onayı aranacak olup ferdi olarak gelenlerde ise ilin Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından onaylanmış kafile listesi kabul edilecektir. Kafile listeleri yarışma komiserine onaylatılacaktır.
5) Kulüpler tarafından idareci olarak yazılacak olanların kulübün resmi bir üyesi olması ve belgelenmesi şartı aranacaktır. Aksi yönde bir beyanın ise Federasyonumuzun ceza yönetmeliği kapsamında değerlendirilecektir.
6) Ferdi olarak iştirak edenlerin ücret bordrolarında idareci ve antrenör ibaresi bulunmayacaktır.
7) Yarışlarda idareci ve antrenörlerin sadece bir kulüpte görevli olacaktır. Ancak istedikleri takdirde bulunduğu ilin takımlarında fahri olarak görev yapabilecektir. Farklı takımlardaki idareci, antrenör ve sporcular aynı ücret bordrosunda yer alamayacaktır.
8)Sezon başında yarışa giren bir sporcu yıl içerisinde farklı hiçbir müsabakada idareci olarak yer almayacaktır.
9) İdareci ve antrenörler her yarışın teknik toplantısında hakem masasına imza atacaklardır. İmza atmayanların ise ücret bordroları eksik ödenecektir.
10) Yarış harcırahlarının o günkü ödemenin müsait olmaması durumunda en az 3 yarış sonrasında ödeme yapılabilecektir.
11) Milli Takım kıyafetlerinin Milli Takım yarışları haricinde giyilmesi durumunda uyarılmaksızın Federasyonumuzun Ceza Yönetmeliğinin 34.maddesi uygulanacaktır.
12) Ayrıca; söz konusu yarışlara katılacak idareci, antrenör, sporcu hakem ve diğer görevlilerin varsa sosyal güvenlik belgelerini (Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK) yanında getirmeleri zorunludur.

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 YARIŞMA PROGRAMI VE YOL TALİMATI

YARIŞMANIN ADI          : Büyük Erkekler-Genç Erkekler ve Master Erkekler Marmaris Yol Yarışları
YARIŞMANIN YERİ        : Muğla / Marmaris
YARIŞMA TARİHİ           : 20-21 Şubat 2010
 
YARIŞMA TALİMATI   :
 
·         Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.
·         Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların alacakları veya aldıkları puanlardan (5) puan silinecektir.
·         Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2010 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi yada faksları kabul edilmeyecektir.
·         Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.
·         Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.
· Genç Erkek kategorisinde,dişli statüsü   52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir.)
· Yıldızlar dişli tahdidi daha öncede toplantıda belirtildiği gibi 52×16 (6.94 mt)
· Genç Bayanlarda dişli statüsü 52*14 =7,93m    (yedek jantlar dahildir)  olacaktır. Genç Bayanlarda 1993 ve sonrası doğumlular yarışabileceklerdir.
·         Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.
·         Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 30.YTL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası  Türkiye Bisiklet Federasyonun 6299141 nolu  Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.
·         Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.
·         Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.
· Harcırah ödemelerinde Yol Yarışları baz alınacak olup Büyük Erkek ve Büyük Bayan kategorilerinde %15 Master Erkekler Kategorisinde %5 diğer kategorilerde ise %20 zamana barajını aşan sporcuların tamamına harcırah ödemesi yapılacaktır.
Müsabaka programı sadece kriteyum,’dan ibaret ise müsabakaya katılıp müsabakayı bitiren sayının tamamına harcırah ödemesi yapılacaktır.
·         Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.
 
 
Program

 

  

19.02.2010
16:30 Lisans Kontrol Marmaris
17:00 Teknik Toplantı Marmaris

 

 

20.02.2010
08:30 Büyük Erkekler Yol Yarışı Belirlenecek     140 Km
12:30 Genç Erkekler Yol Yarışı Belirlenecek          110 Km
15:30 Master Erkekler Yol Yarışı Belirlenecek      60 Km

 

 

21.02.2010
09:30 Büyük Erkekler Kriteryum  Şehir Merkezi  55 Km
Akabinde  Genç Erkekler Kriteryum Şehir Merkezi  45 Km
Akabinde Master Erkekler Kriteryum Şehir Merkezi  35 Km
Akabinde  Ödül Töreni  Yarışma Mahallinde

 

 

Not: Ödül alacakların kriteryum yarışları bitiminin hemen akabinde ödül alanında bulunması gerekmektedir.

 


TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 
Merkez Hakem Kurulundan yapılan açıklamaya göre; Federasyonumuzun 2010 Yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler – Genç Erkekler ve Master Erkekler Yol Yarışı 20-21 Şubat 2010 tarihlerinde (yol hariç) arasında Muğla / Marmaris’de yapılacaktır.
Söz konusu müsabaka için aşağıda ismi ve unvanı yazılı Hakemler görevlendirilmiş olup, hakem toplantısı 19 Şubat 2010 tarihin de saat 16:30 da Marmaris’de yapılacak olup konaklamaları Federasyonumuzca karşılanacaktır.

 

 

ADI-SOYADI :      ÜNVANI :       İLİ      :
Ali BADAK – Yarış Komiseri – Konya
Kerim DEMİRBAĞ – Hakem – Konya
Aykut AKTAŞ – Hakem – Muğla
Zeki KUTLU – Hakem – Kocaeli
Emin KAHYAOĞLU – Hakem – Kocaeli
C.Siper ÖZDÖL – Hakem – İzmir
Ercan SAPMAZ  – Motorize Hakem – Bursa
Orhan YILDIZ  – Motorize Hakem – Ankara
M.Engin TURHAL – Motorize Hakem – Ankara

 

 

 
 
Konaklama Bilgileri
Otel Adı : Yunus Otel
Adres: Kemeraltı Mahallesi 228.Sokak No:5 Uzunyalı-Marmaris ( Şehir Merkezine 500 mt )

Tlf: 0252 412 17 99

 

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...