29 Mayıs 2020
Ana Sayfa Gezi Yazıları BGB Eymir Gölü Gezisi Tamamlandı

BGB Eymir Gölü Gezisi Tamamlandı

Bisiklet Gönül Birliği Eymir Gölü Bisiklet gezisi 30-35 katılımcı ile birlikte Kızılay-Güvenpark’tan başladı.

Sabah hava soğukluğu kendini hissettirmesine rağmen pekte zorlamadı bizlere yalnız ters  esen rüzgar vadi güzergahına ulaştığımızda çok zor anlar yaşattı, dikkatimi çeken bir nokta da köpek barınakları yolumuzun üstü fakat çok sıkça başı boş ve insanlara saldırmaya hazır bekleyen evsiz köpekler ile dolu. Hayvan barınaklarının hemen yanı başlarında olmasına rağmen bu konu hakkında bakalım ilerleyen günlerde yetkililer neler yapacak hep birlikte bekliyoruz.

Eymir Gölüne ulaşıldığında  göl çevresinin yolu önceden çok berbattı her yer büyük tehlike içeren çukurlarla doluydu.

Odtü yönetimi güzel bir çalışma yaparak yolları güzel bir bakımdan geçirmiş  buradan teşekkür ediyorum kendilerine.

Ve her zaman ki mola yerimiz balıkçı büfeye vardığımızda bu senenin en keyifli bir hafta sonu olduğunu söyleyebilirim bu gezideki arkadaşlar çok keyif verici anların yaşanmasına sebep oldular hepsine buradan kocaman sevgiler yolluyorum.

Bir şeyi unuttum bugün Eymir de yavaş gitme yarışı yapıldı ve ben birinci oldum sembolik bir yarıştı bu ama bir ana eski günlerimi anımsattı ödülüme gelince büyük bir bira ve balık ekmeği keyifle yediğimi de söylemeden yapamayacağım.

Ve dönüş evet artık  keyifli bir Pazar daha sorunsuz bitiyor derken guruptan bir arkadaşımız Muharrem Cem KERVANKIRAN Eymir çıkışında kaza geçirdi ama ciddi bir sorun yoktu  kendisine geçmiş olsun diyorum.

Vadi güzergahından tekrar dönüşümüzde şimdi bir arkadaşımız daha kaza geçirdi kendisini günün talihsiz adamı seçiyorum, kimden mi bahsediyorum?

Muharrem Cem KERVANKIRAN evet yine Cem bu sefer kötü bir düşüş yaptı yoldaki tümsek yüzünden ve aşırı hız bir araya gelince arkadaşımız Cem yol kenarındaki balçık çamura yüz üstü düştü arkasından yetiştiğimizde üç kişi saplandığı çamurdan zor çıkarttılar buradan sonra balçık çamurdan temizlenmesi için Cemi yıkadık pakladık kırkladık artık bundan sonra kaza yapma cem diyor ve kendisine selamlar olsun diyorum.

Sevgilerimle;
Ergin BEKEN

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...