27 Mayıs 2020
Ana Sayfa Teknoloji - Donanım DYNA-SYS En İyi Vites Değiştirme Performansı

DYNA-SYS En İyi Vites Değiştirme Performansı

Shimano’ nun yeni nesil 10-vites MTB dişli sistemi

Shimano, dağ bisikletleri için tamamen yeni bir dişli sistemi teknolojisi sunuyor; Dyna-sys.

Bu devrimci teknoloji bir 10- vites kaset dişli kullanmaktadır, fakat bu yeni sistemin tek özelliği bu değildir. Önemli özellik, sürücü için gerçek ilave avanjlar yaratan tamamen yeniden tasarlanmış dişli sistemdir.

– Bu sadece ekstra bir dişli değildir.

– Daha akıcı vites değişim performansı ve artırılmış güç aktarımı için daha yakın dişli oranları kullanılmasıyla ilgilidir.

– Verimi ve dayanıklılığı artıran ideal dişli kombinasyonlarıyla ilgilidir.

– Performansla ilgilidir: Dyna-sys, her stilde sürücü için daha dengeli bir dişli sistemi sunar !

Doğal olarak verimli

Daha geniş aralıklı bir 11-36D 10-vites HG kaset dişli, sürücülerin kendi Ana haraket dişlileriyle ( 32 dişli aynakol dişlisi ) daha fazla zaman harcayabilmesi anlamına gelir.
Geleneksel olarak, üç vitesli bisiklet sürücüleri, 22D aynaklol dişlisine her geçtiklerinde iki veya iç kurtarma vites değişimi yapmaya alışmak zorundaydı. Dyna-Sys ile, sadece bir kurtarma vites değişimi yapılır ve bu işleme daha az ihtiyaç duyulur. Yakın adımlı dişli oranları sayesinde vites değişimi daha düzgün ve hızlıdır. Ayrıca, daha kullanışlı 24 dişli büyük aynakol dişlisine geçiş daha kolaydır ve buda sürücünün daha fazla kullanması demektir. Dyna-Sys teknolojisi vites değişim geçişlerini kesintisiz hale gerirerek sürücülerin tutuş ve momentumu korurken uyumlu ve verimli güç uygulamalarını sağlar.

Çok Dengeli

Tamamen yeni asimetrik dağ bisikletlerine özel zincir; daha düzgün vites değişimleri, daha az ağırlık ve daha iyi toplam sistem performansı demektir.

Yakın adımlı dişli oranları; dişliler arasında daha küçük atlamalar, daha verimli zincir hareketi ve zorlu sürüş koşullarında vites değiştirirken daha az zincir düşme olasılığı demektir.

Daha verimli şekilde yeniden tasarlanan kablo yönlendirme ve daha kısa arka vites değiştirici yuvası, sistemin kirlenmeye, patikada gıcırdamaya veya süspansiyon hareketine daha az eğilimli hale getirilmesine yardım eder. Kompakt kafesli arka vites değiştirici ve daha küçük ölçülü büyük bilezik, zincir baklalarının azaltılmasına izin vererek daha sessiz, daha kararlı bir iletim sağlar. Yeni uzun kollu arka vites değiştirici mimarisi, geliştirilmiş yumuşak hareketli vites değişimi için mekanik avantajı artırır.

Vites değişim performansında yeni bir evrim

Tamamen yeni, dağ bisikletine özel yönlü10-vites HG-X zincir; daha düzgünvites değişimleri, daha düşük ağırlık ve daha yüksek toplam performans demektir.

HG-X Zincir

HG-X yönlü zincir: Sağ taraf ön vites değişimi için, sol taraf arka vites değişimi için idealleştirilmiştir.

Kullanım: XTR / DEORE XT / SLX

MTB için özel 10-vites Zincir

  • MTB sürüş koşulları için tasarlanmıştır. Yüksek torklu pedal çevirme ve çamurlu koşulları.
  • Dayanıklı: Link plakası üzerindeki hafif delikler doldurulmuştur.
  • Çamur engelleme: Çamurlu koşullarda uyumlu vites değiştirme performansı.

Önemli Not: HG-X zincir, diğer 10-vites sistemleriyle uyumlu değildi.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...