27 Mayıs 2020
Ana Sayfa Tour Of Turkey 2011 "Goril" Andre Greipel Galibiyet Arzusuyla Geliyor

“Goril” Andre Greipel Galibiyet Arzusuyla Geliyor

Genel klasman birincisi Giovanni Visconti’nin yanı sıra Andre Greipel de beş etap birinciliğiyle 2010 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun yıldızlarından biriydi. Çetelesinde yer alan geçen yılki dört galibiyetinin biri Türkiye’dekiydi. HTC-Columbia’dan Omega Pharma-Lotto’ya geçti ama “goril” lakaplı güçlü sporcu bir kez daha birden fazla galibiyet elde etmek üzere İstanbul’a gelmeye karar verdi.

Greipel 21. olarak bitirdiği ve çok uzun süre yarışı önde götürdüğü Paris-Roubaix’ten önce yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu benim için harika bir anı. (…) Harika bir hafta geçirdim ve İstanbul’daki [bu yıl normal bir etabın yerini aldığı, ed.] prolog ile dört etabı kazandım. Tekrar gitmek benim için bir zevk. Bu yıl benim için farklı çünkü takım değiştirdim ve takım arkadaşlarımla yeni bir ilişki kurmam gerekiyor. Takımdaki tüm bisikletçiler arasında bir kaynaşma yaratmak çok çalışma, çok yarış ve çok sprint gerektiriyor. Türkiye’ye tekrar gitmemin sebeplerinden biri de bu. Parkur neredeyse geçen yılkiyle aynı, dolayısıyla ne bekleyeceğimi bilmek benim için bir avantaj.”

Greipel Türkiye’de yarışacak en iyi tek sprinter olmayacak. Tyler Farrar (Garmin-Cervélo), Andrea Guardini (Farnese Vini-Neri) ve Allan Davis (Astana) yarışa ilk kez katılırken 2008’de Milram ile başarılı bir yarış çıkaran Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) ve profesyonel bisikletçiliğe ilk adımında 2010’da Antalya 7. Etabını kazanan Elia Viviani (Liquigas-Cannondale) ise ikinci kez katılıyorlar.

“Sprinterların düzeyi 2010’dan yüksek, bu da her etap birinciliğine daha fazla değer katacak.” diyen Greipel, “Temmuz’da Tour de France’a ilk kez katılacağım. Vendée’deki starttan önce takım arkadaşlarımla hazır olmak ve birbirimizi tanımak zorundayız. Bu nedenle Türkiye Turu takvimimde önemli bir yarış. Fiziksel olarak geçen yıl bu yarıştan harika bir formda çıktım, yine aynısı olmalı ama aynı zamanda takımım için doğru zamanlamayı oluşturmak için de bu yarıştan yararlanmalıyım.” dedi.

Omega-Pharma-Lotto yönetimi 24 Nisan’da İstanbul’da başlayıp 1 Mayıs’ta Alanya’da sona erecek olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için Greipel’in yanı sıra deneyimli ve başarılı bisikletçilerden oluşan iyi bir takım oluşturmuş.

Türkiye Turuna katılacak Omega Pharma-Lotto takımı: Andre Greipel (Alm), David Boucher (Fra), Jens Debusschere (Bel), Kenny De Haes (Bel), Olivier Kaisen (Bel), Vicente Reynes (İsp), Marcel Sieberg (Alm), Sven Vandousselaere (Bel).

www.tourofturkey.org

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...