31 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Turkcell, Görme Engelli Bisiklet Sporunu Tüm Türkiye’ye Yayacak

Turkcell, Görme Engelli Bisiklet Sporunu Tüm Türkiye’ye Yayacak

Turkcell’in GSGM işbirliğiyle yürüttüğü Geleceğe Koşanlar projesi kapsamında Görme Engelli Bisiklet branşına verdiği destek artarak devam ediyor. Genişleme kapsamında Tokat ve Ankara illerinin ardından İzmir’deki Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim Okulu da projeye dahil edildi. Projenin önümüzdeki dönemde Görme Engelliler İlköğretim Okulu olan diğer illere yayılması planlanıyor.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğü Geleceğe Koşanlar projesi ile bireysel branşlarda Türk sporuna verdiği desteği arttırarak sürdürüyor. Bu proje ile ülkemizde temelleri atılan Görme Engelli Bisiklet branşında büyük bir aşama kaydedildi ve milli takımımız oluşturuldu.

İzmir’de kampta bulunan Ankara ve Tokat’lı Görme Engelli Bisiklet sporcularımız, bugün Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım, GSGM Başkan Yardımcısı Nuri Demirci ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ile buluştular. İzmir’de gerçekleştirilen toplantıda, 10 – 12 Haziran tarihlerinde İspanya’da gerçekleşecek Para-bisiklet Yol Dünya Kupası için hazırlıklarını sürdüren milli sporcular yetkililerle sohbet ettiler.

İzmir’den sonra diğer illere…

Buluşmada konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Turkcell olarak, “daha fazla sosyal sorumluluk” bakış açımızla, gençlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Fırsat eşitliği yaratarak gençlerimizin potansiyellerini açığa çıkarmak ve Türk sporunun başarılarını geleceğe taşımak istiyoruz. Geleceğe Koşanlar projemiz kapsamında Görme Engelli Bisiklet branşını Türk sporuna kazandırdık. Çalışmalarına devam eden gençlerimizin azmi ve kararlılığı, desteğimizi arttırma yönünde bize motivasyon oldu. Tokat ve Ankara’dan sonra İzmir’de de bu branşta milli sporcular yetiştireceğiz. Önümüzdeki dönemde,  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde Görme Engelli Bisiklet’in kademeli olarak Türkiye genelindeki diğer görme engelli ilköğretim okullarına yayılması için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Binali Yıldırım: “Bayrağımızı dalgalandırmak için çalışıyorlar”

Geleceğe Koşanlar’ın desteklediği Görme Engelli Bisikletçi sporcularıyla sohbet eden Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım da “Aslında engeller zihindedir. Fırsat eşitliği sağlandığı takdirde engelli vatandaşlarımızın ne kadar büyük başarılara imza attıklarına şahit oluyoruz. Ankara ve Tokat’ta başlayan Görme Engelli Bisiklet sporu şimdi de İzmir’de…  Sporcularımız yurt dışı müsabakalarda bayrağımızı dalgalandırmak için çalışıyorlar. Turkcell, sosyal sorumluluk projelerinde ve engelli vatandaşlarımızla ilgili taleplerde bizi hiç geri çevirmedi. Şu anda Turkcell Çağrı Merkezleri’nde 250 kadar engelli vatandaşımız çalışıyor ve en çok çağrıyı da onlar alıyor, büyük başarı gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

Hedef 2012 Olimpiyatları

Dünya Yol Şampiyonları’nda Türkiye adına yarışmaya başlayacak Geleceğe Koşanlar sporcularının 2012 yılında gerçekleşecek Paralimpik Olimpiyatları’nda yol ve zamana karşı yapılan bisiklet yarışlarında ülkemizi temsil etmeleri hedefleniyor.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...