29 Mayıs 2020
Ana Sayfa 7.Etap Düşe Kalka İljoKeısse

Düşe Kalka İljoKeısse

48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yedinci gününde koşulan olan 124 kilometrelik Kuşadası-İzmir etabını OmegaPharma takımından İljoKeısse 2 saat 52 dakika 38 saniye ile kazandı. Etabı grup içinde tamamlayan Konya TorkuŞekerspor’luİvalıoGabrovski Turkuaz mayonun sahibi olmaya devam ediyor. Etabın İkinciliğini Shimano’danMarcelKıttel, üçüncülüğünü de Lampre Takımından AlessandroPetacchi elde etti. Genel Ferdi Klasmanda Gabrovski 26 saat 15 dakika 44 saniye ile birinci durumda. Kendisini takip eden CajaRual takımından Andanov’dan 1 dakika 32 ve Astana’dan Dyachenko’dan ise 1 dakika 33 saniye önde bulunuyor.

Yarış Fotoğrafları:

Kuşadası-İzmir Yarış Fotoğrafları 28.04.2012 – Albüm 1 

Kuşadası-İzmir Yarış Fotoğrafları 28.04.2012 – Albüm 2 

Kuşadası-İzmir Yarış Fotoğrafları 28.04.2012 – Albüm 3 

Kuşadası-İzmir Yarış Fotoğrafları 28.04.2012 – Albüm 4

İljoKeısse Basın Açıklaması:

167 BİSİKLETÇİ START ALDI
Saat 13.30’da verilen startla birlikte OmegaPharma’danİljoKeısse atak yaptı. Bu sporcuya Salcano’danMarekCanekcny katıldı ancak ana gruba yakalandılar. Daha sonra aralarında Turkuaz Mayo sahibi İvalıoGabrovski ile birlikte altı bisikletçi atak yapıp ön grubu oluşturdular.

EFES HARABELERİ GEÇİLİRKEN İLK PRİM
Astana’dan AndreyZeıts, Katusha’danMikhailIgnatyev, OmegaPharma’danİljoKeısse, BratgneSchuller’denLaurentPıchon, Europcar’danJeromeCousin ve DamıenGaudın ile Salcano’danMarekCanecky vardı. Bu etabın ilk primi 10.kilometre geride kalırken belli oldu. Efes harabeleri geçilirken Bretagne-Schuller’denLaurentPıchon, OmegaPharma’danİljoKeısse ve Katusha’danMikhailIgnatyev 5-3-1 puanı aralarında paylaştı. Ancak Türkiye Güzellikleri Mayosu sıralamasında birinci olan Katusha’danMaxımBelkov yarınki İstanbul-İstanbul etabında da şimdiden Beyaz Mayoyu giymeye hak kazandı. Ön grup gittikçe artan bir tempo ile İzmir’e pedal basmaya başladı. Zaman farkı ana grupla 54 saniyeye çıktı.

BRAVO SALCANO
İvalıoGabrovski’yi Genel Ferdi Klasmandan indirmek için dört gündür her türlü strateji uygulayan rakipleri bu kez Kuşadası-İzmir etabında yeni bir sayfa açtı. Startla birlikte kaçan gruba Konya TorkuŞekerspor’lu bisikletçi önce katıldı daha sonra takipçilerinin burada olmadığını görünce kendini sıkmadı ve ana grupta kaldı. Öndeki yedili grup arayı 1 dakika 30 saniye açtı. Starttan bu yana 26 kilometre geride kalmıştı. 30’uncu kilometre geride kalırken ön grupla ana grubun arasındaki zaman farkı 2 dakikaya çıktı. Düz ve hafif rüzgarlı parkurda bisikletçileri olumsuz etkileyecek hiçbir durumda yaşanmadı. Zaman farkı 3 dakika 5 saniye oldu.Ama grupta MarekCanecky altı rakibinin içinde mükemmel bir strateji ile pedal basarak temposundan bir şey kaybetmedi.

HALKIN İLGİSİ BÜYÜKTÜ

Alanya’dan start alan bisikletçileri yol boyunca görmek için sporcuların geçtiği alanlara gelen halk Kuşadası-İzmir etabında da aynı ilgiyi gösterdi. Kuşadası çıkışı, Efes, ve Selçuk beldelerinde kalabalık bir halk topluluğu gözlendi.

FARK AZALIYOR
Finişe 64 kilometre fark 3 dakikadan inmeye başladı. Zaman farkı öndeki yedili grup ile ana grup arasında 2 dakika 43 saniyeye indi. Ana grupta bulunan Konya TorkuŞekerspor’lu bisikletçiler yine Turkuaz Mayo’nun sahibi İvalioGabrovski’yi koruma altına almışlardı. Fark daha sonra 2 dakika 27 saniyeye indi. Grubun içinde Genel Ferdi klasmanda Gabrovski’nin rakibi durumunda bulunan Astana’danAndreyZeıts’in pozisyonu dikkat çekiciydi. Zira birinci İvalioGabrovski ile Zeıts’in arasındaki zaman farkı 3 dakika 46 saniye idi.

BİR TALİHSİZ KAZA DAHA
Sprint primine yaklaşılırken ana grup bir sporcunun vites değiştirirken neden olduğu kazada altı sporcu yarayandı. Tur içindeki doktorlar derhal sporculara müdahale ettiler. Ve düşen bisikletçiler yarışa yeniden devam ettiler.

SPRiNT PRİMLERİ
91.’inci kilometre geçilirken Katusha’danMikhailİgnatcev, Astana’dan AndryZeıts ve OmegaPharma’danİljoKeısse 5-3-1 şeklinde dağıtılan sprint primlerini paylaştılar. Şimdi gözler aynı etaptaki ikinci sprint primine çevrildi. Bu primde 111’inci kilometre geçilirken şu şekilde belirlendi: OmegaPharma’danKeısse, Katusha’danIgnatyev ve Europcar’danGaudin. Bu arada kazaya neden olan sporcularda ana grupadahil oldular. Finişe 18 kilometre kala fark 1 dakika 39 saniye idi 3 kilometre kala da 1 dakika 16 saniyeye indi. Bu fark Gabrovski için bayağı iyi durumdu. Son 5 kilometre kala IljoKeısse atak yaptı ve yedili gruptan 200 metre kadar arayı açtı. Bu arada ana grupta zaman farkını 40 saniyeye indirdi. Keısse bu anda farkı 10 saniye kadar açtı altı rakibinin önünde..Fakat son virajı alamayan Keısse bu arada düştü bisikletinin zinciri çıktı. Buna rağmen bisikletini onaran OmegaPharma’lı bisikletçi son 50 metredeki atağı ile etabın birinciliği kazandı..

TUR YARIN 121 KİLOMETRELİK İSTANBUL-İSTANBUL ETABI İLE SONA ERECEK
48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yarın koşulacak 121 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...