27 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber New York, Bisiklet Sistemine Geçiyor

New York, Bisiklet Sistemine Geçiyor

New York’ta benzin fiyatının artması üzerine belediye, bisiklet sistemini devreye soktu. Devreye girecek yeni sistem ile birlikte Amerikalılar ulaşımda bisikleti daha aktif kullanmaya başlayacak.
Proje, Temmuz ayında 10 bin kiralık bisiklet ile başlayacak. Yeni sistem ile ilgili bilgi veren New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, 24 saatlik bisiklet kullanma izninin 9.95 dolar olacağını söyledi.
Bunun yanında ilk yarım saat boyunca bisiklet ücretsiz kullanılabilecek. Ondan sonraki her 30 dakika için ise 9 dolar ücret tarifesi uygulanacak.


Başkan Bloomberg, şehrin farklı yerlerinde 60 bisiklet istasyonu olacağını ve her istasyonda 60 bisikletin hazır olacağı bilgisini verdi.
New York’ta yaşayanların yüzde 54’ünün günde 3.2 kilometre bisiklet kullanması bekleniyor. Projenin hayata geçirilmesiyle, birçok insanın metro yerine bisikleti tercih etmesi bekleniyor.
Bisikleti kiralayanlar, şehirde gidecekleri yere en yakın istasyona bisikletini bırakabilecek. Kiralanan sürede geri getirilmeyen bisikletler için ise bin dolar ceza ödenecek.
New York’ta planlanan bisiklet kullanma projesi diğer şehirlere göre daha pahalı. ABD’nin Boston şehrindeki bisiklet sisteminde bir saatlik bisiklet kullanma bedeli 4 dolar.

TRT

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...