2 Haziran 2020
Ana Sayfa Geziler ve Turlar Gürkan Genç World Tourer Donanım İncelemesi

Gürkan Genç World Tourer Donanım İncelemesi

Değerli Bisiklet Haber okuyucuları geçtiğimiz günler de 7 yıl sürecek Dünya Turu’na hazırlanan Gürkan Genç’in World Tourer Kadro’sunu sizler için incelemiştik. (Gürkan Genç World Tourer Kadro İncelemesi) Şimdi ise Gürkan Genç World Tourer donanım olarak inceleyeceğiz.

Gürkan Genç World Tourer bisikleti komponent olarak baktığımızda öncelikle yük altında net vites değişimi için kullanılmış Shimano XTR arka aktarıcı gözümüze çarpıyor. Arka rubleye baktığımızda ise Shimano XT 11-36 10vites dişli kombinasyonu yaklaşık ön ve arka heybesinde 55-75 kg yük taşıyacak olan Gürkan Genç’i dik ve zorlu çıkışlarda çok rahatlatacak.

Gürkan Genç World Tourer Arka Aktarıcı

Ayna-Kol’a baktığımız da orada da Shimano XT ile karşılaşıyoruz. 22-32-44 dişli kombinasyonu ile zorlu ve dik yokuşlarda kullanılacak olan 22 diş 11-36 arka dişli ile birlikte Gürkan Genç’e büyük kolaylık sağlayacak, aynı zamanda ayna-kol da 44 diş Gürkan Genç’in gücüne güç katacak.

Gürkan Genç World Tourer Ayna-Kol

Gürkan Genç World Tourer Ruble

Ön ve arka göbeklerinde de daha önce Japonya turunda kullandığı Shimano XT’yi  tercih eden Gürkan Genç yine tercihini Shimano XT göbeklerden yana kullandı. Gürkan Genç ile yapmış olduğumuz görüşme de ise hafif, bilyalı sistem olduğu için bakımının kolay ve akıcı olduğunu belirtti. Ağır yük altında jant telleri büyük önem kazanıyor. Bir önceki turunda 36 tel xt göbekleri tercih eden Gürkan Genç bu tur için 32 tel göbekleri kullanmış. Direnci arttırmak içinde Çemberler de Mavic 317 ve güçlü DT Swiss jant tellerini tercih etmiş.

Shimano XT Göbekler

Gürkan Genç World Tourer Mavic 317

Gürkan Genç World Tourer DT Swiss Jant Telleri

Gürkan Genç World Tourer Schwalbe Marathon

Fren sisteminde Shimano XT V-Fren den yana tercihini kullanan Gürkan Genç bu sistemin uluslararası gezilerde yedek parça bulma konusunda avantaj sağladığını ayrıca tamirinin kolay ve frenleme gücünün yüksek olduğu belirtti.

Gürkan Genç World Tourer Ön XT V-Fren

Gürkan Genç World Tourer Arka XT V-Fren

Gürkan Genç World Tourer bisikletin süspansiyonuna baktığımızda ise Rock Shox Recon Race modeli ile karşılaşıyoruz.  Solo Air sistem bu maşa bozuk yollarda Gürkan Genç’i çok ciddi rahatlatacak olup, gidon dan kitleme sistemi de büyük kolaylık sağlayacak. Ön tarafta 15 kilo yük taşıdığından güçlü bir süspansiyon sistemi tercih etmesi onu bu yolculuğunda oldukça rahatlatacaktır.

Gürkan Genç World Tourer Rock Shox Recon Race

Gürkan Genç World Tourer Gidon’dan Kitleme

Gürkan Genç World Tourer Gidon’dan Kitleme

Gürkan Genç World Tourer Gui220 Gidon Boğazı

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...