26 Mayıs 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Pedallar Frig Vadisi'nin Tanıtımı İçin Döndü

Pedallar Frig Vadisi’nin Tanıtımı İçin Döndü

Frig Vadisi’nin canlandırılması ve turizme kazandırılması amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan ve Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar illerini kapsayan, Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği’nin (FRİGKÜM) Frig Vadilerinin tanıtılması amacıyla 16-17 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlediği “Frig Vadileri Dağ Bisikleti Turizm Kupası Yarışı” tamamlandı.

Teknik Toplantı ve Yarış Fotoğrafları:

Frig Vadileri Dağ Bisikleti Turizm Kupası Teknik Toplantı -Albüm 1

Frig Vadileri Dağ Bisikleti Turizm Kupası Yarış Fotoğrafları -Albüm 1

Yarışma amacının Frig Vadileri’nin güzelliklerini tanıtmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Kadir Koçdemir “Doğanın çok güzel olduğu bu dönemde tabiatla iç içe olmanın en güzel yolu bisikletle gezinti yapmaktır. Bu organizasyonun kazasız, belasız, sağlıklı bir şekilde bitmesini diliyorum” dedi.

Muhteşem doğal güzelliklerin yer aldığı ve FRİGKÜM tarafından turizme kazandırılan Frig Vadileri’ndeki bu organizasyonun önemli olduğunu ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Uluslararası destinasyon fuarları düzenlenen bugünlerde Frig Vadileri’ni tanıtmayı amaçladık. Umarım bu organizasyonda beklediğimiz tanıtım gerçekleşir” diye konuştu.

Daha sonra, bisiklet sporcularına özel giysileri giyen Vali Kenan Çiftçi ve Vali Dr. Kadir Koçdemir bir süre bisikletle yol aldıktan sonra yarışa 10.30’da Kütahya Ovacık İnlice Mahallesinden start verildi.

Çeşitli illerden 73 erkek ve 15 bayan bisiklet binicisinin katıldığı yarış, Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir illeri sınırlarında kalan Alanlı Mahallesi, Döğer beldesi, Bayramaliler, Demirli, Yılantaş, Köhnüş Vadisi, Ayazini Metropol, Avdalar Kalesi, Peri Bacaları, Gökbahçe, Kümbet, Oynaş, Yapıldak güzergahını takip ederek, Eskişehir Yazılıkaya’da 16.00’da sona erdi.

Eskişehir-Han ilçesine bağlı Yazılıkaya köyünde düzenlenen ödül töreninde, kızlar kategorisinde Esra Kürkçü birinciliği, Eda Konuk ikinciliği, Elif Aybak üçüncülüğü, erkekler kategorisinde Sina Solouksaran birinciliği, Gökhan Uzuntaş ikinciliği, Kamil Akalp ise üçüncülüğü elde etti.

Yarışmada dereceye giren sporculara sırasıyla 4000 TL, 2500 TL ve 1500 TL ve en genç sporcu Berkay Cimrelli (18) ve en yaşlı sporcu Bülent Ütin’e (63) de 1000 TL ödül verildi. Yarışmada ayrıca, 17 yaşındaki Alperen Kır teşvik ödülüne layık görüldü.

Ödül törenine Afyonkarahisar Vali Vekili Ahmet Ertürk, Eskişehir Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Çifteler Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Han Belediye Başkanı Mustafa Pekak, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Seyit Ömer Durmuş, Eskişehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf Balcı ve Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya’da katıldı.

Yarış Sonuçları:

İHA

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...