31 Mayıs 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Yarış Duyuruları Çorum Hitit Kupası Yol Yarışları

Çorum Hitit Kupası Yol Yarışları

Türkiye Bisiklet Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan “Çorum Hitit Kupası Festivali” yarışı 07-08 Temmuz 2012 tarihinde ÇORUM’da yapılacaktır.
            1-) Sporcular GHSGM lisanslarını, lisans kontrolü esnasında teslim edeceklerdir. GHSGM lisansı olmayan hiç bir sporcu yarışmaya alınmayacaktır. Kayıtlar internet üzerinden yapılacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.
            2-) Yarışmanın teknik toplantısı 06 Temmuz 2012 tarihinde saat:18.00’ de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonda yapılacaktır.
            3-) Yarışmalara; Yıldız Erkek A ve Yıldız Erkek B kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
a)Yol yarışları Yıldız A %20 barajı uygulanacak olup, Yıldız Erkek B katagorilerinde ise zaman barajı uygulanmayacaktır. (Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih, 4 nolu kararı ve teknik kurulunun 27.Şubat.2010 tarihli kararı)
          4-) Yarışmalarda ;
            a)Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
            b)Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenörüne, harcırahları merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
           c)Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
           5-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Yarışma Komiserine onaylattıktan sonra Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
           6-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
           7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.
           8- ) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.
           9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
          10-) Yarışma programı ve talimatı ilişikte sunulmuştur.
YARIŞMA PROGRAMI VE YOL TALİMATI
YARIŞMANIN ADI          :  Çorum Hitit Kupası
YARIŞMANIN YERİ        :  ÇORUM
YARIŞMA TARİHİ           :  07-08.Temmuz.2012
 
YARIŞMA TALİMATI   :
 
·         Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.
·         Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların Merkez Hakem Kurulu Cezaları uygulanacaktır.
·         Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2012 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi ya da faksları kabul edilmeyecektir. Kulübünde yabancı uyruklu sporcusu olanlar, yarışmaya GHSGM lisansı ile katılabileceklerdir.
·         Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.
·         Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.
·         Yıldız Erkek – A  dişli tahdidi 52×16 (7.01 mt)
·         Yıldız Erkek – B dişli tahdidi 46×16 (6.10 mt) ( 2013 Sezonundan itibaren uygulanacaktır. )
·         Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.
·         Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 50TL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası Türkiye Bisiklet Federasyonun 711/6299141 nolu Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.
·         Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.
·         Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.
·         Genç Bayanlar ve Yıldız Erkek B Kategorisinde harcırah barajında uygulanan zaman barajı kaldırılmıştır. Ancak sporcu koşacağı mesafenin %50 sini koşmak zorundadır.( örneğin 40 km olan bir parkurun 20 Km sini koşmak zorundadır)
·         Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.

ÇORUM HİTİT KUPASI YARIŞLARI MÜSABAKA PROGRAMI

07-08 Temmuz 2012 
06 TEMMUZ 2012 CUMA:

18:00    Teknik Toplantı / GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTI SALONU
07 TEMMUZ 2012 CUMARTESİ :
       
TOPLANMA YERİ VE SAATİ:    08.00 Tuzcular Petrol Ofisi Önü   
 
09.00    Yıldız Erkek A Yol Yarışı 70Km
Ankara Yolu Koparan rampası ilk kavşak dönüş  (35 Km gidiş – 35 Km. dönüş)
12.00    Yıldız Erkek B Yol Yarışı 40Km
Ankara Yolu Kınık Köyü kavşak dönüş (20 Km gidiş – 20 Km. dönüş)
NOT :  Müsabaka güzergahı; Tuzcular Petrol Ofisi-Ankara Yolu-Burun Çiftliği Kavşağı-Sungurlu Yolu üzeri-Koparan Rampası ilk kavşak dönüş
08 TEMMUZ 2012 PAZAR :
        
TOPLANMA YERİ VE SAATİ:    08.00 Saat Kulesi Önü
09.00    Yıldız Erkek A Krieryum 30Km
Saat Kulesi-Anitta Oteli Önü 15 Tur.
Akabinde Yıldız Erkek B Kriteryum 22Km       
Saat Kulesi-Anitta Oteli Önü 11 Tur.
13:00    ÖDÜL TÖRENİ SAAT KULESİ YANI

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...