2 Haziran 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Milli Bisikletçilerimiz Londra'da İstediğini Bulamadı

Milli Bisikletçilerimiz Londra’da İstediğini Bulamadı

Milli bisikletçilerimiz Kemal Küçükbay, Ahmet Akdilek ve Miraç Kal, Londra Olimpiyatları’nda erkekler yol bisikleti yarışlarında istediğini bulamadı.

250 kilometrelik The Mall parkurunda düzenlenen yarışta finalde mücadele eden Türk bisikletçiler Küçükbay, Akdilek ve Kal, tüm çabalarına rağmen yarışın sonunu getiremedi.

Toplam 144 bisikletçinin yarıştığı 250 kilometrelik yarışı Ahmet Akdilek, 6.07.43’lük derecesiyle 111. sırada tamamladı. Milli bisikletçilerimiz Miraç Kal ve Kemal Küçükbay ise yarışı tamamlayamadı.

Londra da Yol bisikleti yarışlarında altın madalyanın sahipleri 5:45.57’lik derecesiyle Kazak sporcu Alexander Vinokourov birinci olurken, Kolombiya’lı sporcu Rigoberto Uran aynı zaman ve tekerlek farkıyla gümüş madalya ile ikinci oldu.  Norveçli Alexander Kristoff da 5:46.05’lik derecesiyle bronz madalya ile üçüncülüğü elde etti.

2007 Fransa Bisiklet Turu’nun ardından doping sebebiyle 2 yıl yarışlardan uzak kalan Vinokourov, yarış sonrası yaptığı açıklamada olimpiyatlardan sonra bisiklet sporuna veda edeceğini söyledi.

Bisiklette, sporcumuz Ahmet Akdilek, 1 Ağustos Çarşamba 16.15’de zamana karşı yarışta mücadele edecek.






















Sonuçlar:

Sporcular Zaman +
1 87 Kazakistan VINOKUROV Alexandr 05:45:57 +
2 52 Kolombiya URAN URAN Rigoberto 05:45:57 +
3 122 Norveç Kristoff Alexander 05:46:05 +
4 29 Amerika Birleşik Devletleri Phinney Taylor 05:46:05 +
5 120 Özbekistan LAGUTIN Sergey 05:46:05 +
6 24 Avustralya O’Grady Stuart 05:46:05 +
7 18 Belçika ROELANDTS Jurgen 05:46:05 +
8 40 İsviçre RAST Gregory 05:46:05 +
9 8 İtalya Paolini Luca 05:46:05 +
10 82 Yeni Zelanda BAUER Jack 05:46:05 +
11 31 Hollanda BOOM Lars 05:46:05 +
12 96 Danimarka FUGLSANG Jakob 05:46:05 +
13 43 Portekiz COSTA Rui Alberto Faria 05:46:05 +
14 3 İspanya SANCHEZ Gil Luis Leon 05:46:05 +
15 85 Çek Cumhuriyeti KREUZIGER Roman 05:46:05 +
16 51 Kolombiya Henao Montoya Sergio Luis 05:46:05 +
17 88 Ukrayna GRIVKO Andriy 05:46:05 +
18 4 İspanya VALVERDE BELMONTE Alejandro 05:46:05 +
19 17 Belçika GILBERT Philippe 05:46:05 +
20 54 Fransa CHAVANEL Sylvain 05:46:05 +
21 59 Slovenya BRAJKOVIC Janez 05:46:05 +
22 76 Japonya Beppu Fumiyuki 05:46:05 +
23 32 Hollanda GESINK Robert 05:46:05 +
24 62 Rusya Federasyonu KOLOBNEV Alexandr 05:46:05 +
25 124 Norveç NORDHAUG Lars Petter 05:46:05 +
26 1 İspanya Castroviejo NICOLAS Jonathan 05:46:13 +
27 47 Almanya GREIPEL Andre 05:46:37 +
28 16 Belçika BOONEN Tom 05:46:37 +
29 11 İngiltere Mark Cavendish 05:46:37 +
30 55 Fransa DEMARE Arnaud 05:46:37 +
31 5 İspanya VENTOSO Alberdi Francisco Jose 05:46:37 +
32 78 Brezilya FISCHER Murilo Antonio 05:46:37 +
33 27 Amerika Birleşik Devletleri FARRAR Tyler 05:46:37 +
34 36 Slovakya Peter Sagan 05:46:37 +
35 115 Kostarika AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 05:46:37 +
36 90 Avusturya EISEL Bernhard 05:46:37 +
37 101 Hong Kong, Çin Wong Kam-Po 05:46:37 +
38 10 İtalya Elia Viviani 05:46:37 +
39 140 Meksika ZAMARRON Rangel Hector Hugo 05:46:37 +
40 70 Güney Afrika IMPEY Daryl 05:46:37 +
41 107 Hırvatistan ROGINA Radoslav 05:46:37 +
42 95 Danimarka BRESCHEL Matti 05:46:37 +
43 86 Kazakistan BAZAYEV Assan 05:46:37 +
44 2 İspanya Rojas GIL Jose Joaquin 05:46:37 +
45 74 Venezuela UBETO Aponte Miguel 05:46:37 +
46 58 Slovenya Bozic Borut 05:46:37 +
47 112 Litvanya NAVARDAUSKAS Ramunas 05:46:37 +
48 75 Japonya ARASHIRO Yukiya 05:46:37 +
49 42 Portekiz CARDOSO Manuel Antonio Leal 05:46:37 +
50 102 Estonya MANDRI Rene 05:46:37 +
51 73 Venezuela RODRIGUEZ Jackson 05:46:37 +
52 61 Rusya Federasyonu ISAYCHEV Vladimir 05:46:37 +
53 131 Beyaz rusya HUTAROVICH Yauheni 05:46:37 +
54 110 Sırbistan Steviç’in Ivan 05:46:37 +
55 138 İrlanda MCCANN David 05:46:37 +
56 103 Letonya SARAMOTINS Aleksejs 05:46:37 +
57 39 İsviçre ELMIGER Martin 05:46:37 +
57 97 Danimarka Sorensen Nicki 05:46:37 +
59 111 Litvanya BAGDONAS Gediminas 05:46:37 +
60 69 Polonya Kwiatkowski Michal 05:46:37 +
61 104 Bulgaristan Andonov Petrov Danail 05:46:37 +
62 65 Fas JELLOUL Adil 05:46:37 +
63 60 Kanada HESJEDAL Ryder 05:46:37 +
64 114 Lüksemburg DIDIER’e Laurent 05:46:37 +
65 144 Finlandiya VEIKKANEN Jussi 05:46:37 +
66 89 Ukrayna KRIVTSOV Dmytro 05:46:37 +
67 134 Küba Alcolea Arnold 05:46:37 +
68 106 Hırvatistan DURASEK Kristijan 05:46:37 +
69 44 Portekiz Oliveira Nelson Filipe S. Simoes 05:46:37 +
70 72 Venezuela GIL MARTINEZ Tomas Aurelio 05:46:37 +
71 94 Danimarka BAK Lars Ytting 05:46:37 +
72 116 Şili Garrido ZENTENO Gonzalo Andres 05:46:37 +
73 77 Eritre TEKLEHAIMANOT Daniel 05:46:37 +
74 33 Hollanda LANGEVELD Sebastian 05:46:37 +
75 84 Çek Cumhuriyeti BARTA Oca 05:46:37 +
76 108 İsveç Larsson Gustav 05:46:37 +
77 123 Norveç LAENGEN Vegard Miktar 05:46:37 +
78 133 Beyaz rusya SAMOILAU Branislau 05:46:37 +
79 57 Slovenya BOLE Grega 05:46:37 +
80 21 Avustralya EVANS Cadel 05:46:37 +
81 91 Avusturya Schorn Daniel 05:46:37 +
82 34 Hollanda TERPSTRA Niki 05:46:37 +
83 22 Avustralya GERRANS Simon 05:46:37 +
84 67 Polonya Maciej Bodnar 05:46:37 +
85 23 Avustralya GOSS Matthew Harley 05:46:37 +
86 56 Fransa GALLOPIN Tony 05:46:37 +
87 41 İsviçre SCHAR Michael 05:46:37 +
88 26 Amerika Birleşik Devletleri Duggan Timothy 05:46:37 +
89 139 İrlanda ROCHE Nicolas 05:46:37 +
90 137 İrlanda MARTIN Daniel 05:46:37 +
91 25 Avustralya ROGERS Michael 05:46:37 +
92 19 Belçika van AVERMAET Greg 05:46:37 +
93 28 Amerika Birleşik Devletleri HORNER Christopher 05:46:46 +
94 14 İngiltere Ian Stannard 05:46:47 +
95 46 Almanya GRABSCH Bert 05:46:47 +
96 37 İsviçre ALBASINI Michael 05:46:47 +
97 35 Hollanda WESTRA Lieuwe 05:46:47 +
98 63 Rusya Federasyonu MENCHOV Denis 05:46:51 +
99 6 İtalya Modolo Sacha 05:46:51 +
100 20 Belçika Vandenbergh Stijn 05:46:51 +
101 7 İtalya NIBALI Vincenzo 05:46:53 +
102 49 Almanya SIEBERG Marcel 05:47:08 +
103 15 İngiltere Bradley Wiggins 05:47:14 +
104 30 Amerika Birleşik Devletleri Van Garderen Tejay 05:47:31 +
105 45 Almanya DEGENKOLB John 05:48:49 +
106 38 İsviçre CANCELLARA Fabian 05:51:40 +
107 9 İtalya PINOTTI Marco 05:54:04 +
108 13 İngiltere Millar David 05:55:16 +
109 12 İngiltere FROOME Christopher 05:58:24 +
110 113 Yunanistan TAMOURIDIS Ioannis 05:58:24 +
71 Arjantin RICHEZE Maximiliano Ariel ENH +
136 Ekvador Guama de la CRUZ Byron Patricio ENH +
99 İran İslam Cumhuriyeti Sohrabi Mehdi ENH +
109 Sırbistan KASA Gabor ENH +
125 Türkiye AKDILEK Ahmet ENH +
80 Brezilya Panizo Gregolry DNF +
121 Norveç BOASSOH HAGEN Edvald DNF +
81 Cezayir LAGAB Azzedine DNF +
105 Bulgaristan GYUROV Kaplıcalar DNF +
92 Malezya Osman Muhamad Adiq Husainie DNF +
126 Türkiye Miraç KAL DNF +
127 Türkiye Kemal Küçükbay DNF +
119 Özbekistan HALMURATOV Muradjan DNF +
79 Brezilya Nazaret Magno Prado DNF +
48 Almanya MARTIN Tony DNF +
117 Macaristan LOVASSY Krisztian DNF +
93 Malezya RUSLI Amir Mustafa DNF +
128 Moldova Cumhuriyeti BERDOS Oleg DNF +
68 Polonya Golas Michal DNF +
129 Romanya NECHITA Andrei DNF +
132 Beyaz rusya KIRYIENKA Vasil DNF +
98 İran İslam Cumhuriyeti Haghi Saygılar Alireza DNF +
83 Yeni Zelanda HENDERSON Greg DNF +
135 Georgia NADIRADZE Giorgi DNF +
130 Kore Cumhuriyeti PARK Sungbaek DNF +
64 Fas HADDI Soufiane DNF +
141 Guatemala RODAS Ochoa Manuel DNF +
142 Namibya CRAVEN Dan DNF +
66 Fas LAHSAINI Mouhcine DNF +
143 Suriye Arap Cumhuriyeti HASANNEN Omar DNF +
118 Uruguay SOTO PERERA Jorge Adelbio DNF +
50 Kolombiya DUARTE Arevalo Fabio Andres DNF +
53 Fransa BOURGAIN Mickael DNF +
100 İran İslam Cumhuriyeti ZARGARI Amir DNF +


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+1



0

+1



0

+1



0

+1



0

+1



0

+1



0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...