26 Mayıs 2020
Ana Sayfa Geziler ve Turlar Kanada'lı Hansen Kardeşler Türkiye'de

Kanada’lı Hansen Kardeşler Türkiye’de

Amaçları doğanın zorluklarına karşı bisiklet kullanarak, doğa içinde yaşamak ve dünyayı gezmek olan Kanada’lı kardeşler 5000km yol katederek Türkiye’ye ulaştı.

Kanada’nın Victoria bölgesinden Nisan 2012 de hareket eden Kevin ve Trevor Hansen kardeşlerin ilk durakları St John oldu. Burdan uçakla İngiltere’ye gelen kardeşler, feribotla Fransa’ya geçerek sırasıyla Hollanda, Almanya, Danimarka, İsviçre, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Macaristan, Slovakya, Hırvatistan, Montenegro, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 5000km yol yaparak 16 ülkeyi geride bırakıp Türkiye’ye ulaştılar.

İstanbul üzerinden Türkiye’ye giriş yapan kardeşlerin Ankara’da ki durakları Güngörler Bisiklet oldu. Kardeşlerden Trevor Hansen’ın Schwalbe Marathon lastiğinin sürtünmeden dolayı yeşil alt astarları çıkmış durumdaydı.

Güngörler Bisiklet’in sahibi Burak Güngör tarafından özenle yenisi ile değiştirilen lastikten sonra Hansen kardeşlerin bisikletlerinin bakımı yapılarak tekrar yollara hazır hale getirildi.

Kevin and Trevor Hansen

Hansen kardeşleri Güngörler Bisiklet’te bir de sürpriz bekliyordu. Kendileri gibi Türkiye’den Japonya’ya giderek göğsümüzü kabartan Gürkan Genç, kardeşlerin bisikletlerinin bakımı yapılırken Türk misafirperverliğini göstermek için Hansen kardeşleri öğle yemeğine götürdü. Kardeşler Türk yemeklerinin vazgeçilmezlerinden olan Kuru fasulye ve pilavın tadına bakıp baklava ile güç kazandılar.

Kevin-Trevor Hansen – Gürkan Genç

Gürkan Genç ile birlikte kardeşlere yolda yaşadıkları olayları sorduğumuzda ise, önceki yıllarda yaptıkları Meksika  seyahatlerinde sınır kapısını geçebilmek için görevlilere rüşvet vermek zorunda kaldıklarından bahsettiler, sonrasında ise Türkiye’de Ankara yakınlarında kamp atmaya kalktıklarında ise kimliği belirsiz bir kişi tarafından soyulmaya kalktıklarını, soyulmamak için kaçarken de ana yolda şans eseri bir güvenlik görevlisinin kendilerine yardım etmesi sonucu kurtulduklarını söylediler.

Kardeşlerden Kevin Hansen(30) Kanada da bankacı, abisi Trevor Hansen(32) ise Kanada da Bilgisayar Mühendisi.  İşlerinden ayrılmadan önce kendi biriktirdikleri parayla turu organize eden kardeşlere, sadece Kanada da Wylie-Crump Ltd. adındaki Sigorta şirketinden maddi destek almışlar.

Kardeşler Türkiye’de Nevşehir’e uğradıktan sonra Ağrı dan çıkış yapacaklar. Sırasıyla İran, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Çin, Laos, Tayland, Malezya, Singapur, uçakla Avusturalya, Yeni zelanda ve Güney Amerika varıp turlarını bitirecekler. Kardeşlere Türkiye sınırları içinde yardımcı olmak isterseniz.  kevinh82@hotmail.com adresinden Kevih Hansen’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca kardeşleri biketripworld.blogspot.com web adreslerinden takip edebilirsiniz.

Gürkan Genç’e teşekkürlerimizle…

Gürkan Genç

Kevin Hansen

Trevor HansenBU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...