25 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Emily Batty Çatlak Köprücük Kemiği ile Olimpiyatlarda Yarıştı

Emily Batty Çatlak Köprücük Kemiği ile Olimpiyatlarda Yarıştı

Röntgen filmi Emily Batty’nin köprücük kemiğinin aslında kırık olduğunu gösterdi.

Emily-Batty
Kanadalı Emily Batty, yıllardır 2012 Olimpiyatlarını düşünerek yiyor, uyuyor ve nefes alıyordu. Çok iyi bir formdaydı, 2 hafta önce Val d’lsere Dünya kupasında 4. Olarak bitirmişti. Kadınların Olimpik kros kır koşusuna doğru götüren o hafta Cumartesi günü antrenman sırasındaki bir çarpışma ona neredeyse Olimpiyatlara katılamamaya mal oluyordu. Fakat,daha yeni kırılmış bir köprücük kemiği ile bile olsa yarışmaya kararlıydı.


Yarışı 24. olarak bitirince,Basın muhabirleri Batty’e nasıl olduğunu sordular;

Batty; ‘‘Kesinlikle çok daha iyi olduğum zamanlar oldu. Açıkçası, Olimpiyatlar 2 yıldır hazırlandığım bir şeydi. Her gün her gece canla başla çalıştım. Buraya gelmek için çok çalıştık. Hayalimden vazgeçmek istemedim. Burada yarışmak ve elimden gelenin en iyisini yapmak istedim. Kendimi yeterince güçlü hissettim. Çevremdeki desteklerin düşmesini ve elimden öylece gitmesini istemedim.’’ şeklinde açıklama yaptı.

Batty Salı günü, antreman esnasında aşağıya doğru hızını almışken küçük bir taş çıkıntısına çarptı.

Erkek arkadaşı Adam Morka kazayı şöyle özetledi; ‘‘Aslında çok fazla hızla geldi ve arka teker çıtanın üzerinden sıçradı. 40 km hız ile gidonun üzerinden uçtu. Genellikle sporcuların başına gelen bir yaralanma ama onun teşhisi o kadar da kötü değildi. Kırıldığı şekil oldukça durağan kemiğin tekrar yerinden çıkması çok küçük bir şans çünkü kemikler birbirlerini itiyorlar.’’ dedi.

Olimpiyat Köyündeki En İyi Ortopedistlere Göründü

Emily-Batty

Baty’nin Antrenörü; ‘‘Eğer röntgeni görmeseydim,sırtını sıvazlar bisikletine bin derdim. Batty’nin gücü ve hareketi beni şaşırttı. Fakat her yerde acı çekiyordu ve bisiklet sürerken kendini güvende hissetmesi için ciddi şekilde bandajlanmaya ihtiyacı vardı.

İki gün sonra başka bir doktorun ziyareti Batty’i birkaç teste daha tabi tutturdu. Antremanda doktorlar ona iki etap deneme sürüşü yaptırdılar. Aynı gün doktorlar devam edip yarışması için ona yeşil ışık yaktılar. Karar onun lehineydi.

Bitap bir şekilde,her iki omzunda iki çürük, incilmiş kaburga,ellerinde, bacaklarında ve kalçasında kesiklerle, Batty Olimpiyat başlangıç çizgisindeki yerini yine de aldı.’’ dedi.

Cycling News

Bisiklet Haber’e katkılarından dolayı Büşra TOPAL’a Teşekkürlerimizle…
 
 

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...