27 Mayıs 2020
Ana Sayfa Geziler ve Turlar Karya Sahilleri Bisiklet Turu 2012

Karya Sahilleri Bisiklet Turu 2012

3. Karya Sahilleri Bisiklet Turu 19 Ekim 2012 Cuma günü başlıyor. 3 gün sürecek turda, Marmaris, İçmeler, Turunç, Çiftlik, Serçe Limanı, Taşlıca, Söğüt, Bozburun, Selimiye, Turgut, Orhaniye, Hisarönü, Değirmenyanı, Yeşilbelde, Karacasöğüt bölgeleri gezilecek. Turun tamamı, Marmaris ilçe sınırları içinde olacak şekilde planlandı.
karya sahilleri bisiklet turu
3. Karya Sahilleri Bisiklet Turu’ nun kontenjanı yoktur. Sadece kayıtlar 09 Ekim 2012 Salı günü gecesi kapatılacak ve bu tarihten sonra kesinlikle yeni katılımcı kabul edilmeyecektir.

Karya Sahilleri Bisiklet Turu kamplı bir bisiklet turudur. 19 Ekim akşamı Çiftlik koyunda, 20 Ekim akşamı Hisarönü köyünde kamp kurulacaktır. Her katılımcı kendi çadır, uyku tulumu gibi tedbirlerini almalıdırlar. Kampta kalmayı tercih etmeyen katılımcılar, Çiftlik koyunda bulunan tek otel olan Hotel Green Platan ve Hisarönü köyünde bulunan Club Rena, Hotel UCPA yada diğer otel/pansiyonlardan yararlanabilirler.

Katılımcılar, Karya Sahilleri Bisiklet Turu’nda kendi bagajlarını taşımayacaklar, tüm bagajlar her sabah yük aracına yüklenerek, akşamları kamp yerinde teslim alınacaktır. Tur sırasınca bisikletseverlere organizasyonun eskort araçları destek verecek, Polis, Jandarma ve Hızır Acil ekipleri gerekli önlemleri alacaklardır.

Tur sırasınca, 1.gün öğle ve akşam yemekleri, 2.gün sabah kahvaltısı ile öğle ve akşam yemekleri, 3.gün sabah kahvaltısı ve öğle yemeği organizasyon tarafından sağlanacaktır. Organizasyonun sağladığı yemeği tercih etmeyen katılımcılar, çevredeki restaurant, lokanta ve marketlerden faydalanabilirler.

Tur etapları toprak dağ yollarını da içerdiği için katılımcıların bisikletlerini seçerken bu konuyu dikkate almalarını tavsiye ederiz. Organizasyon mekanik destek konusunda önlem alacaktır fakat organizasyonu gerçekleştiren kişiler arasında mekanik bilgisi olan kişi sayısı kısıtlıdır ve motorize mekaniker de olmayacaktır. Her katılımcı kendi teknik destek kitini (yedek iç lastik, pompa, levye, allen anahtar vs.) sağlamakla sorumludur.

Katılımcılar tur öncesinde bisikletlerinin mekanik kontrollerini ve bakımlarını yaptırmalıdırlar. Organizasyon, bakımsız yada turun etaplarını geçemeyecek durumdaki bisikletleri tura almayabilir.

Tur süresince katılımcılar, bisiklet sürüşleri süresince kask, gözlük, eldiven gibi güvenlik ekipmanlarını giymelidirler. Organizasyon sağlık ve tıbbi destek konusunda önlem alacaktır. Ancak olası bir kaza ve yaralanma durumunda da organizasyon sorumlu değildir.

Karya Sahilleri Bisiklet Turu, Marmaris Bisiklet Topluluğu’ tarafından organize edilmekte, destekleyen kurumlar tarafından ve katılımcılardan alınacak katılım bedelleri ile finanse edilmektedir. Bu tur ticari bir tur değildir. Tur için çalışan herkes gönüllü olup, gelir elde etme gayreti içinde değillerdir. Bu turun bütçesi 30.000 TL’ dir ve katılımcılardan alınacak katılım bedeli 100 TL’ dir. Tüm harcamalar faturalı olup, tur sonrasında isteyen katılımcılara ibraz edilebilir.

1.GÜN ROTASI – 52 KM

1.gün rotası Karya Sahilleri Bisiklet Turu’ nun en zor etabı. 2 adet büyük tırmanış var. Bu tırmanışların ilki İçmeler’ den başlayan tırmanış. Asfalt ancak zaman zaman dik eğime sahip bir tırmanış. Bu tırmanış ne kadar zor gözükse de, orman içinde çevirilen pedallara harika manzaralar eşlik edecek ve zorluğunu farketmeyeceksiniz.
Bu tırmanış sonrasında yine harika Turunç manzarası ile Turunç’ a inişe geçeceğiz. Turunç’ ta biraz dinlendikten sonra, Amos bükü (Amos harabeleri) ve harika denizi ile ünlü Kumlubük’ e devam edeceğiz.

Kumlubük’ ten başlayan tırmanış, 600 mt. irtifaya kadar devam ediyor. Yarı asfalt yarı stabilize olan yol, yine harika bir manzara sunuyor ve çam orman geçişlerinden oluşuyor. Bu tırmanış sırasında yol kenarında göreceğiniz pınarlar nefeslenmeye imkan sağlıyor.

Tırmanış tamamlandığında ufak iniş ve çıkışlarla Osmaniye köyü Hacıağaç mahallesine doğru kıvrılacağız. Ardından Kuyucak mahallesi öncesi toprak yol başlıyor. Bu kesimden sonra yavaş yavaş inişe geçiyoruz. Önce Camiyanı mahallesinden geçerek 1.günün bitiş noktası olan Çiftlik koyu’ na doğru çam ormanları içinden ineceğiz.

Çiftlik koyu, sahilinde restaurantların olduğu, mavi tur teknelerinin önemli uğrak yerlerinden birisi. Tesis olarak sadece Green Platan isimli otelin bulunduğu Çitflik koyunda, kumsalda ve sahilden içerideki boş bölgelerde çadırlarımızı kuracağız. Organizasyonun sağlayacağı akşam yemeğini tercih etmeyen katılımcılar restaurantlarda diledikleri yemekleri bulabilecekler. 2.gün sabahı kullanacağımız teknenin Çiftlik koyuna erken gelmesi durumunda, tekne içindeki şezlonglarda sabahlama ve tekne güvertesine çadır kurma imkanımız olacak. Kimbilir belki mehtap turu bile yapabiliriz tekne ile…

1.gün akşamı bisikletlerimizi tekneye yüklemiş olacağız.
1.gün’ de Turunç’ tan sonra, Çitflik koyuna kadar market bulunmuyor aklınızda olsun…
karya sahilleri bisiklet turu
karya sahilleri bisiklet turu

2.GÜN ROTASI – 56 KM

2.gün biraz erken saatte, tekne sefası ile başlıyor. Tekne saat 08.00′ da hareket edecek ve bu saate kadar çadırlamızı toplamış, yük aracına yüklemiş ve teknedeki yerlerimizi almış olmalıyız. Saat 08.00′ da Rodos adası manzarası ile Serçe Limanı’na doğru denize açılacağız. Organizasyonun sağlayacağı kahvaltımızı teknede yapacağız…

Yaklaşık 2 saatlik deniz yolculuğundan sonra teknemiz Serçe Limanına girecek ve küçük tekneler (piyadeler) ile sahile çıkacağız. Artık pedal çevirme vakti…
Eşsiz manzalar yine bize eşlik edecek. İlk önce eski Rum köyü kalıntılarının içinden geçeceğiz. Taşlıca köyü sonrasında ise Marmaris bölgesinin en güzel manzaralarından birini solumuza alarak Söğüt köyüne pedal basacağız. Önceki yıllardaki Karya Sahilleri Bisiklet Turlarında geçtiğimiz 2.gün rotasını tersten geçerek Bozburun’ a varacağız…

Bozburun sonrası asfalt yol yerine, potansiyel motorlu taşıt gürültüsünden sakınarak toprak yol geçişi ile Selimiye’ ye ineceğiz. İneceğiz diyorum çünkü Bozburun’ dan sonra toprak bir tırmanışımız var…

Selimiye sonrasında denizi solumuza alarak devam edeceğimiz asfalt yolda Turgut köyüne girmeden önce Şelale tabelalarını göreceksiniz. Dileyen katılımcılar Turgut şelalesini görmek için 2 km kadar içeri girebilirler. Turgut köyü meydanındaki köy kahvesinde vereceğimiz çay molası sonrasında, Orhaniye köyüne doğru hareket edeceğiz. Orhaniye köyünde Kızkumu mevkisinde mola sonrası da Hisarönü köyüne devam edeceğiz ve büyük plajda çadırlarımızı kuracağız.
 

3.GÜN ROTASI – 59 KM

21 Ekim sabahı Hisarönü’nde uyandıktan sonra yine harika yollar bizleri bekliyor olacak. Hisarönü’nden çıkmadan toprak yola gireceğiz, çam ağaçlarının ve ormanın çevrelediği yolda yaklaşık 15 km pedal çevireceğiz. Bu kesimde 3 kez dere geçişi bizi bekliyor olacak. 21 Ekim öncesinde yağmur yağmaz ise dere kuru olacaktır, endişelenmeyin. Eğerki yağmur yağmış yada tur sırasında yağıyor ise paçaları sıvamak için hazırlıklı olun…

Toprak yolun bittiği noktada Marmaris-Datça karayoluna çıkacağız. Karayolundaki yolculuğumuz sadece 50 mt kadar sürecek ve Yeşilbelde istikametine doğru döneceğiz. Toprak yoldan çıktıktan sonra Okluk koyuna kadar inişli ve düz yollarda olacağız. Okluk koyu sonrası yine toprak yola gireceğiz ve bu yolda yeşil ile mavinin buluştuğu eşsiz koyları görme imkanımız olacak. Karacasöğüt-Gökova Yelken Kulübü mevkisine kadar devam eden toprak yol, asfalta bağlandığında son tırmanışımıza başlıyoruz. Deniz seviyesinden başlayacak tırmanış 380mt rakıma kadar devam edecek. Zaman zaman düzleşen yol, son bölümde toprak olacak ve Gökbel mevkiisine kadar devam edecek.

Gökbel çıkışından sonra Karya Sahilleri Bisiklet Turu’ nun son 10 km sine giriceğiz. Eşsiz Marmaris manzarası ile Beldibi’ ne doğru kıvrılarak inen yolda pedal basarken, 3 gün boyunca yaşanan anılar da hafızalara kazınacak…

Marmaris’ e girişimiz sonrası 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda hatıra fotoğrafı çektirerek. Bir yıl sonra yine Marmaris’ te görüşmek üzere ayrılacağız.

Daha ayrıntılı bilgi için tolga@marmarisbisiklet.com e.posta adresine yazabilir yada aşağıdaki telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz…

H. Tolga GÖK: 0.544.6277782
Ayşe YILDIZ: 0.505.3591003

KAYIT İÇİN

Karya Sahilleri Bisiklet Turu’ na bu yılki katılım bedeli 100 TL dir. Katılım bedelinin 50 TL sinin aşağıdaki banka hesaplarına Havale/EFT yapılması gerekmektedir.
Katılım ücretini aşağıdaki banka hesaplarına gönderdikten sonra;

Ad Soyad:
Yaş:
Adres:
Telefon:
Bir Yakınının Telefonu:
E-Posta Adresi:
Kan Grubu:
Forma Bedeni:

bilgilerinizi eksiksiz olarak tolga@marmarisbisiklet.com adresine gönderiniz.

Katılım ücretinin ödenmesi ve bilgilerin tolga@marmarisbisiklet.com e-posta adresine gönderilmesi ile kayıt tamamlanmış olacaktır.

Katılım ücretinin 50 TL si ise tur öncesi katılımcı tarafından elden ödenecektir.

Kayıt yaptıran katılımcıların listesi, aşağıdaki “KAYIT LİSTESİ” bölümünde düzenli olarak güncellenmektedir.

Banka Hesap Bilgileri:

Hüseyin Tolga GÖK
ING BANK
Şube: 157 – Marmaris
Hesap No: 3426882
IBAN: TR91 0009 9003 4268 8200 1000 01

Ayşe YILDIZ
GARANTİ BANKASI
Şube: 308 – Marmaris
Hesap No: 6631441
IBAN: TR98 0006 2000 3080 0006 6314 41

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...