26 Mayıs 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Yarış Duyuruları Salcano Mtb Cup Grand Final 15-16 Eylül 2012

Salcano Mtb Cup Grand Final 15-16 Eylül 2012

Türkiye Bisiklet Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan “Salcano Mtb Cup” yarışı 15-16 Eylül 2012 tarihinde Arnavutköy/İSTANBUL’da yapılacaktır.

Önemli!!!
Salcano MTB Cup Grand Final ve Balkan Şampiyonası birlikte yapılacaktır. Tüm kategorilerde tüm sporcular katılabilirler.
Balkan Şampiyonası klasmanı için ayrı sonuç listesi yapılacaktır.
Milli Takım adına katılan sporcular Balkan Şampiyonası klasmanında ayrılacaktır.
Yarışmalara tüm sporcular katılabilir.

1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 15.Eylül.2012   tarihinde saat:10.00-16.00’ de Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılacaktır.  Sporcular GSGM lisanslarını ve Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. GSGM lisansı ve Uci lisansı  olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.
Yarışımız Class-1 olup, Uci ödülleri Elit Erkek, U23Erkek ve Elit Bayan kategorilerine verilecektir.
2-) Yarışmanın teknik toplantısı  aynı tarihte saat:17.00’ de aynı yerde yapılacaktır.
          
3-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Elit Erkek, U23Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki,   ulusal kategorilerde ise Genç Erkek, U17 Erkek, U15 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. (Genç Erkek, U17 Erkek, U15 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek ve Genç Bayan kategorilerinde en az 5 sporcunun katılması şartıyla yarış yapılacaktır.) Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
-Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
4-) Yarışmalarda ;
 a)   Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
 b) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65’ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
c) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
           
5-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
6-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
          
7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.
 
8 -) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.
9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
         
10-) 16.Eylül.2012 tarihinde;
 a) 10.00’da Genç Erkek, U17 Erkek, U15 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan Startı
 b) 13.00’de Elit Erkek, U23 Erkek, Elit Bayan Startı,
 b)  15.00’de Kapanış ve Ödül Töreni, yapılacaktır.
Salcano Mtb Cup Grand Final

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...