30 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Atatürk'ü Anma ve Lüleburgaz 1.Mtb Yarışı

Atatürk’ü Anma ve Lüleburgaz 1.Mtb Yarışı

Lüleburgaz’da ilk bisiklet yarışı, Lüleburgaz Bisiklet Kulübü Derneği’nden;

Lüleburgaz Bisiklet Kulübü Derneği; Lüleburgaz’da bir ilki gerçekleştirdi ve 10 Kasım Atatürk’ü anma 1. Lüleburgaz MTB yarışı düzenledi. Lüleburgaz’da ilk kez düzenlenen Bisiklet Yarışı 11 Kasım Pazar Günü gerçekleştirildi.

Yarışın sponsorluğunu Lüleburgaz Güven Bisiklet, Topçu Peynircilik, Flex Spor Salonu, Balaban Boza, Çekimler İçin First Bilgisayar, Turkuaz Ajans, Yalçın Motor ve Tayfun Optik üstlendi.

Lüleburgaz Bisiklet Kulübü Derneği Kurucu Başkanı Macit Ozan, Kurucu Başkan Yardımcısı Rahman Karataş ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Erduğan’ın öncülüğünde düzenlenen yarış 18 yaş altı ile 18 yaş ve üstü olmak üzere 2 kategoride düzenlendi.

Tatarköy Göleti çevresinde oluşturulan zorlu yarış parkurunda 18 yaş altında 8 kişi 18 yaş ve üstünde de 15 kişi yarıştı. Yarışmada 2 tane de bayan yarışmacı yer alarak seyircilerin sempatisini ve tebriğini kazandılar.

Yarışmadan 1 gün önce,   Tatarköy Göleti yakınlarında yaklaşık 10 kişi kamp kurarak keyifli bir gece geçirdiler. Ertesi günün ilk saatlerinde parkur alanına işaretçiler yerleştirildi ve yarışmanın başlangıç alanında büyük bir çadır kurularak alan yarışa uygun hale getirildi.

Yarışa katılanların dışında yaklaşık 100 kişi de izleyici olarak katıldı.

Yarış başlamadan evvel 112 Acil Servis ve Jandarma ekipleri de hazır bulundular.

Yarışın başlangıcından önce sponsorlardan Balaban Boza davetlilere boza ikramında bulundu.

Yarış başlamadan evvel Mustafa Kemal ATATÜRK ve geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında verdiğimiz 17 şehidimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşımız okundu. Devamında; TEMA Vakfı Lüleburgaz sorumlusu Hakan Dedeoğlu kısa bir konuşma yaparak Dernek yöneticilerini böyle bir organizasyondan ötürü kutladı. Tatarköy Göleti ve Havzası’nın Türkiye’nin sayılı doğa güzelliklerinden biri olduğunu söyleyerek bu gibi doğal güzelliklerin korunması gerektiğini söyledi.  Özellikle 18 yaş altındaki gençlerin yarışa katılmalarının gelecek nesiller adına önemli bir örnek oluşturduğunu belirtti.

Yarışa son dakikaya kadar katılım kabul edildi. Yarışmacıların kaydını Lüleburgaz Bisiklet Kulübü Derneği Denetim Kurulu üyesi Merve Erduğan ve üye Fatma Ozan gerçekleştirdi.

Parkur üzerine 6 hakem yerlerini aldı, bisikletçiler son kontrollerini yaptı ve  4,5 km uzunluğundaki parkur başlangıcında yarış saat 14.30’da başladı.

18 yaş üstü katılımcılar parkurda 2 tur ve 18 yaş altı katılımcılar da 1 tur şeklinde yarıştılar.

Yarıştan sonra parkurun hayli zorlu olduğunu belirten bisikletçiler; yarışma sonunda hayli çaba sarf etmiş görünüyorlardı.

18 yaş üstünde toplam toplam 9 km uzunluğundaki parkuru 35 dakika ile bitiren Yunus Semiz yarışmanın galibi oldu.

18 yaş üstü grubun ikincisi İlhan Gün olurken üçüncü de İslam Gölge oldu.

18 yaş altı grubunun yarışı oldukça çekişmeli geçti ve yarışın galibi 4,5 km uzunluğundaki parkuru 16 dakikada bitiren Murat Gezer oldu. Yarışmanın ikincisi 2 saniye fark ile Serhat Coşkun olurken üçüncü de Cem Soysever’di.

Yarış sonunda dereceye girenlere ödüllerini yarışmacılara ödüllerini TEMA Temsilcisi Hakan Dedeoğlu Güven Bisiklet sahibi Hakan Kayum ve Lüleburgaz Bis.Kulübü Der.Baş. Macit Ozan Lüleburgaz Bis.Kulübü Der.Baş.Yar.Rahman Karataş Lüleburgaz Bis.Kulübü Der. Üye Gökhan Erduğan takdim etti.

Yarışmada Hakem Heyeti ve yarışmacılar da şu şekildeydi:

 Hakem Heyeti

Hikmet Ataman

Umut Yılmaz

Günay Savaş

Lüleburgaz Bis.Kulübü Der. Baş. Macit Ozan Lüleburgaz Bis.Kulübü Der. Baş.Yar.Rahman Karataş Lüleburgaz Bis.Kulübü Der. Yön. Kur. Üye Gökhan Erduğan

18 Yaş Altı Katılımcılar;

1-Murat Gezer(Lüleburgaz)

2-Serhat Çoşkun(Lüleburgaz)

3-Cem Soysever(Lüleburgaz)

4- Mücahit Topçuoğlu

5-Oğuz Ulaş

6-Merih Üstünkol

7-Bilgehan Oğuz

8-Alperen Sındım

16 dakika 4,5 km 18 yaş altı çok çekişmeli geçti birinci ve ikinci yarışmacı 2 saniye ara ile bitirdiler..

18 Yaş Üstü Katılımcılar,

1- Yunus Semiz ( Çorlu)

2-İlhan Gün(Çorlu)

3-İslam Gölge(Tekirdağ)

4-Nurhan Uçar

5-Gökhan Karataş

6-Ali Titiz

7-Aygün Mandacı

8-Fahri Burhan

9-Cavit Can Aydın

10-Burak Dolaşkan

11-Sercan Balbunar

12-Fevzi Çakmak

13-Murat Akgül

14-Hatice Çakmak

15-Hamiyet Üstünol.


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...