26 Mayıs 2020
Ana Sayfa Bambu Rotası Bambu Rotası 4. Gün (Montevideo)

Bambu Rotası 4. Gün (Montevideo)

Günü Uruguay’ın başkenti Montevideo’da geçirdik. Buraya ikinci gelişim olduğundan şehri az çok tanıyordum. Burda kalmamızın amacı biraz gezmek biraz da bisiklet için gerekli bazı eksik ekipmanları tedarik etmekti. Ekipman adına pahalı olduğundan hiçbir şey almadım 😀 Ama Bambuloca’yla epey bir gezdik. Tüm gün Montevideo sahillerini dolaştık. Epey keyifliydi. Seviyorum bu şehri. Haftaiçi olmasına rağmen herkes spor yapıyordu sahil boyunca.

Bu arada sahile doğru inerken geçtiğimiz bir caddede incik boncuk türü eşyalar satılıyordu. Caddede açılan tezgahların birinden Bambuloca’m için nazar boncuğu aldım. Adamın elinde kalan son nazar boncuğu bizim kısmetimizmiş 🙂 Hemen taktım oracıkta selenin altına.

Bambuloca Montevideo’da da epey ilgi çekti. Kaç kişi bana bambudan yapılmış bisikleti daha önce internette, dergilerde gördüklerini ama ilk defa gerçeğini görünce şaşırdklarını söyledi. Bol bol fotoğraf çekildik Montevideo sahillerinde.
Sahil turu sonrası karnım da acıktı tabii. Güzel bir restoran ararken karşıma şehrin tam merkezinde Bursa Döner Kebap diye bir yer çıktı. Hemen girip bir ekmek arası döner patlatayım dedim ama kapalıydı. Öğleden sonra açmıyorlarmış. Hayalkırıklığıyla beraber oradan ayrıldık.
Buenos Aires’teyken tanıştığım iki Türk arkadaşım da şu an Montevideo’daydı. Bir ara onların kaldığı hostele uğradık. Ayaküstü görüştükten sonra Punta del Este’de tekrar görüşmek üzere vedalaştık.
Sonra hostele geçtik. İnternete girip gezi için Facebook sayfası hazırlamayı düşünüyordum ancak hostelde internet kesilmişti. Etrafta da nedense hiçbir internet kafe bulamadım. Dolayısıyla Bambu Rotası’nın sayfasını şu an ancak hazırlayabiliyorum.
Ertesi sabah erkenden kalkıp yola koyulmayı planlıyordum. Ama hosteldeki Brezilyalı kalabalık bir grup odamın önünde parti yapmayı tercih edince geç vakte kadar uyuyamadım.BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...