31 Mayıs 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Yarış Duyuruları KAP Urfa Yol Yarışları 23-24 Mart 2013

KAP Urfa Yol Yarışları 23-24 Mart 2013

Türkiye Bisiklet Federasyonumuzun 2013 yılı faaliyet programında yer alan “Kulüpler Arası Puanlı Siverek Yol Yarışları” 23-24 Mart 2013 Siverek/URFA’da  yapılacaktır.
1-) Yarışmanın sporcu kayıtları  22 Mart 2013   tarihinde saat:16.00’ da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Binası Konferans Salonu yapılacaktır.  Sporcular ulusal kategoriler için 2013 sezonu vizeli GHSİM lisanslarını, kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. Kulüplerimizde bulunan yabancı uyruklu sporcularda da 2013 yılı GHSİM lisansı mecburi olup, GHSİM lisansı olmayan hiçbir sporcu yarışmaya alınmayacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.
2-) Yarışmanın teknik toplantısı  aynı tarihte saat:17.00’ de aynı salonda yapılacaktır.  Toplantıya kulüpleri temsilen, kulübün yetki verdiği antrenör ve/veya idareciler katılabileceklerdir. Kulüp adına sporcular teknik toplantıya girmeyeceklerdir.
3-) Yarışmalara, Yıldız A ve Yıldız B  kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabilecektir.
a) Yol yarışları Yıldız A Erkekler’de %20, Yıldız B Erkekler’de %30 zaman barajı uygulanacaktır.
b) Yol müsabakasına katılıp yarışmayı zaman barajı dışında bitiren sporcuların tamamına harcırah ödenecektir. Ancak Kriteryum müsabakasında Yıldız B kategorilerinde tur yiyen sporcular yarışmaya devam edecekler ve klasmanda tur yedikleri yerde değerlendirilecektir.
c) Kulüpler adına lisans sahibi sporcular, yarışlara “Ferdi” statüde katılamazlar.
d) Kulüpler, sadece tek bir takımla ilgili kategorideki yarışlara katılabilirler (Kulüplerin A-B takımları olmayacaktır).
e) Kulüpler, Büyük Erkekler kategorisi haricinde, diğer kategorilerde sporcu sınırlaması olmaksızın, ancak tek takım olarak, yarışlara katılabilirler.
g) Kulüplerarası Puanlı müsabakalarda bir takımdaki yabancı sporcu sayısı en fazla üç ile sınırlanacaktır
          4-) Yarışmalarda ;
            a)Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
            b)Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenörüne, harcırahları merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
           c)Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
           5-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları İlin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Yarışma Komiserine onaylattıktan sonra Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
           6-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
           7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCI K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcular tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmeyecektir.
           8 -) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşması ibraz edilmemiş forma ile yarışmaya katılmayacaktır.
           9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2013 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
YARIŞMANIN ADI          : Puanlı Siverek  Yol Yarışı   (Yıldız A ve Yıldız B Kategoriler )
YARIŞMANIN YERİ        : Siverek – URFA
YARIŞMA TARİHİ           : 23-24 Mart 2013
 
YARIŞMA TALİMATI   :
 
 • Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.
 • Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların Merkez Hakem Kurulu Cezaları uygulanacaktır.
 • Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2013 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi ya da faksları kabul edilmeyecektir. Kulübünde yabancı uyruklu sporcusu olanlar, yarışmaya GHSİM lisansı ile katılabileceklerdir.
 • Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.
 • Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.
 • Yaş kategorileri ve bu kategorilerin dişli statüleri aşağıdaki tablodadır:
Kategori
Yaş
Doğum Yılı
Dişli Statüsü
Tavsiye Edilen*
ERKEK
Yıldız – B
13 – 14
1999 – 2000
6,10 metre
46 * 16
Yıldız – A
15 – 16
1997 – 1998
7,01 metre
52 * 16
*
Tavsiye Edilen dişli oranıdır. 
Üst sütundaki dişli statüsünde belirtilen değeri mutlaka sağlamak kaydıyla, muadili dişli oranları kullanılabilir.
 • Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.
 • Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi için UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 50 TL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek, haksız olanların parası Türkiye Bisiklet Federasyonun 711/6299141 nolu Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.
 • Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.
 • Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.
 • Yarışmalarda doping kontrol uygulamaları yapılacaktır. Numune istendiği halde, numune vermeyen, doping kontrol görevlilerinin talimatlarına uygun hareket etmeyenler ilgili yönetmelikler uyarınca ceza alacaklardır.
 • Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.
TEKNİK TOPLANTI:   
TARİH : 22 Mart 2013 Cuma
SAAT    : 17:00
YER     : Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Binası Konferans Salonu
YARIŞ PROGRAMI      :
23 Mart 2013 Cumartesi
Star        : Atatürk Anıtı
Finiş       : Atatürk Anıtı
Yarış başlangıç saati         : 12:00
Parkur Uzunluğu               : 2300mt
Yıldız A                            : 20 tur – 46km
Yıldız B                            :15 tur – 34.5km
24 Mart 2013 Pazar
Star        : Atatürk Anıtı
Finiş       : Atatürk Anıtı
Yarış başlangıç saati : 09:30
Parkur 1 gün ile aynı ancak 1 tur dolu bir tur boş son tur duble olmak sureti ile
Parkur uzunluğu:1750mt
Yıldız A :20 tur –   30km

Yıldız B :15 tur –  26 km

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...