2 Haziran 2020
Ana Sayfa Fotoğraf-Video Adana'da Bisiklet Çoşkusu 2.Günde de Tam Gaz

Adana’da Bisiklet Çoşkusu 2.Günde de Tam Gaz

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Puanlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Yol Yarışları’nın ikinci etabı tamamlandı.
74 sporcunun mücadele ettiği yarışın ikinci günü Büyük, Genç, Yıldız Bayanlar ve Master A-B kategorilerinde  gerçekleşti.
Büyük Bayanlar 50km, Genç Bayanlar 40 km, Yıldız Bayanlar 30km ve Master Erkekler A-B 60 km yarıştılar.

Yarış fotoğrafları:

Puanlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Yol Yarışları Fotoğrafları 2.Gün


Günün ilk yarışı Büyük Bayanlar kategorisinde start aldı. Ankara Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünden Semra Yetiş start verildikten 1km sonra yapmış olduğu müthiş atakla 4 dk. zaman avantajını eline geçirdi. Semra Yetiş aradaki farkı daha da açarak yarışı lider götürdü ve 01:10:55 derecesi ile finiş çizgisini de geçen ilk isim oldu.
Ana gruptan ayrılarak Semra Yetiş’i yakalamak için atak yapan Ankara Keçiören Bağlum Spor Kulübünden Esra Kürkçü ve Sakarya Telekom Spor Kulübünden Merve Demircioğlu  ana grubun 2 dk önünde yarışı götürmesine rağmen yarışın 20.km si yakalandılar ve ana grupla birleştiler.
Son 10 km Esra Kürkçü tekrar atak yaparak 01:15:19 derecesi ile yarışı ikinci olarak tamamladı.
Kocaeli Brisa Spor takımından Cansu Türkmenoğlu ve Sakarya Telekom Spor kulübünden Merve Demircioğlu arasında son 1 km kala başlayan müthiş finiş mücadelesini Merve Demircioğlu sağlık problemleri yüzünden çok fazla sürdüremeyerek 01:15:57 derecesi ile dördüncülükle yetinirken, 01:15:57 derecesi ile Kocaeli Brisa Spor  dan Cansu Türkmenoğlu yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Bayanlar kategorisinde ise Sakarya Telekom Spor Kulübünden Ayşenur Turgut start verildikten sonra yapmış olduğu atakla liderliğe oturdu ve 01:19:49 derecesi ile yarışı birinci olarak bitirdi.
Konya Gençlik Spor adına yarışan Bestenur Keleş 01:19:51 derecesi ile ikinci ve 01:25:32 derecesi ile Aybüke Köksal ise üçüncü oldu.

Yıldız Bayanlarda ise 00:57:04 derecesi ile Sakarya Telekom Spordan Zeynep Ezgitekinoğlu birinci, Kocaeli Gençlik Hizmetlerinden 00:59:59 derecesi ile Kader Şahin ikinci ve Arifiye Gençlik Spor Kulübünden 01:00:42 derecesi ile Beyza Topçu yarışı ikinci olarak tamamladı.

Master A ve B kategorilerinde ise büyük çekişme yaşandı. Master A kategorisinden 1 dk sonra start alan Master B kategorisi yarışın 5.km sinden 1dk önlerinde start alan Master A kategorisini yakalayarak kalabalık bir gurup oluştular.
Yarışın 30.km sine kadar toplu olarak ilerleyen sporcular dönüş yaptıktan sonra gurubu hızlandılar ilk atak Atilla Bisiklet takımından Atilla Atay ile başladı ve finişe kadar devam etti. Finişte ise Denizli Ferdi sporcusu Hakan Yıldırım ve Trabzon Alyanaz Spor Kulübünden Tarkan Kalaycıoğlu arasında gerçekleşen müthiş finiş mücadelesini, 01:34:20 derecesi ile Hakan Yıldırım kazandı. Tarkan Kalaycıoğlu 01:34:21 derecesi ile ikinci olurken, Ege Pedal Spor Kulübünden Turgay Germen 01:34:21 derecesi ile üçüncü oldu.

Master B kategorisinde ise 01:34:07 derecesi ile Çorum Belediye Spor Kulübünden Zafer Yalın birinci, Yalova Belediye Spor Kulübünden 01:34:08 derecesi ile Hakan Şenöz ikinci ve 01:34:08 derecesi ile Belediye Spor Kulübünden Murat İşçimen yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarışlar yarın yapılacak olan tüm kategorilerdeki kriteryum yarışları ile devam edecek…

Yarış sonuçları için tıklayınız….

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...