31 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Türkiye Takımı Düşler Akademisi İçin Pedal Çevirdi

Türkiye Takımı Düşler Akademisi İçin Pedal Çevirdi

Vodafone Grubu çalışanlarının başını çektiği bir sosyal sorumluluk projesi olan dünyaca ünlü bisiklet turu GBI, Paris’ten Düsseldorf’a bisikletle giderek; engellilerin düşlerini gerçekleştirmesi için bağış topladı.

Türkiye adına tura katılan 10 kişilik takım, 7 gün boyunca 750 kilometre pedal çevirerek topladığı 3.000 euroluk fonu, Türkiye Vodafone Vakfı’nın engelli bireylerin hayallerini gerçekleştirmesi için hayata geçirdiği Düşler Akademisi’ne bağışladı.

Vodafone Grubu ana sponsorluğunda bu yıl altıncısı gerçekleştirilen GBI (Global Biking Initiative-Küresel Bisiklet Girişimi) turunun 7 gün süren zorlu maratonu tamamlandı. Paris’te başlayan ve Düsseldorf’ta biten tura, 21 ülkeden 400 bisikletçi katıldı. Engellilerin düşlerini gerçekleştirmesi için bağış toplamayı amaçlayan GBI’a bu yıl Türkiye’den toplam 10 kişilik bir takım katıldı.
GBI

“Teknoloji Hayatın Hizmetinde” vizyonu doğrultusunda, engellilerin sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarını artırmayı hedefleyen Vodafone Türkiye çalışanları da bu yıl üçüncü kez katıldıkları turda 750 kilometrelik parkuru başarıyla tamamladı. Takımın topladığı 3.000 euro tutarındaki fon, Türkiye Vodafone Vakfı’nın engelli bireylerin hayallerini gerçekleştirmeleri için hayata geçirdiği Düşler Akademisi’ne bağışlandı .
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sporla sosyal sorumluluk anlayışını birleştiren GBI, yakından takip ettiğimiz, küresel çapta örnek bir sosyal sorumluluk projesi. Vodafone sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, bisiklete ve sosyal sorumluluğa gönül veren katılımcılarımız her yıl belirledikleri sosyal sorumluluk projesine ya da seçtikleri hayır kurumuna destek oluyorlar. Engelli bireylerin hayallerini gerçekleştirmesi için bu zorlu turu gerçekleştiren tüm katılımcıları tebrik ediyor, bu sorumluluk bilincinin daha da yaygınlaşmasını temenni ediyorum .”

Geçen yıl 18 ülkeden katılımcılar 210.000 euro topladı

Başını Vodafone Grubu çalışanlarının çektiği ve bu yıl Vodafone’un sponsor olduğu bir sosyal sorumluluk projesi GBI’a etkinliğine her yıl 400’e yakın bisikletsever katılıyor. Her ülkede bir hayır kurumu belirleniyor ve her katılımcı belirlenen bu hayır kurumu için en az 250 euro fon topluyor. GBI 2012’de 18 ülkenin katılımıyla toplanan fonlar 210.000 euroyu bulmuştu. GBI etkinliğine 2010 yılında 4 kişi ile katılan Vodafone Türkiye, Prag’dan başlayıp Düsseldorf’ta noktalanan ve 8 gün süren turun sonunda AÇEV’e 4.500 euroluk bir fon aktarımı gerçekleştirmişti. 2012 yılında ise 7 çalışanı ile tura katılan Vodafone Türkiye, Oslo’dan başlayarak Düsseldorf’ta biten tur sonucunda Düşler Akademisi’ni desteklemek üzere 2.500 euroluk bağış toplamıştı.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...