31 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Arnavutköy'de Dağ Bisikleti Çoşkusu

Arnavutköy’de Dağ Bisikleti Çoşkusu

Arnavutköy Belediyesi ve bisiklet markası Salcano bisikletlerinin iş birliği ile düzenlenen 3. Salcano Dağ Bisikleti Yarışı bugün koşuldu.

Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin arkasından başlayan 3. Salcano Dağ Bisikleti yarışının startını, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı verdi.

Arnavutköy Parkurunda 3. Kez koşulan Salcano Dağ Bisikleti Şampiyonası; ikisi uluslararası, dördü de ulusal olmak üzere toplam 6 kategoride yapıldı. Elit Erkekler ve Elit Bayanlar kategorileri uluslararası, Genç Erkekler, Master Erkek, Yıldız Erkekler, Yıldız Bayanlar ise ulusal kategoride gerçekleşti.

Sabah gerçekleştirilen ilk startta, ulusal kategoride yarışan sporcular kıyasıya yarışırken, öğleden sonra startı verilen uluslararası kategoride ise sporcuların mücadeleri çekişmeli anlara sahne oldu.

Arnavutköy parkurunda zorlu etapları başarıyla geçen bisikletçiler, dik rampaların olduğu yerlerde bisikletlerini sırtlarında taşıyarak yarışa devam ettiler. Parkurun ormanlık alan içerisinde olması ve zeminin gevşek kum ile çakıllardan oluşması sporcuları zorlasa da genel itibariyle sporcular için keyifli bir yarıştı.

3. Salcano Dağ Bisikleti yarışması sonunda, dağ bisikletine ilgi duyan ve seyretmek için gelen vatandaşlar arasında, kura ile Arnavutköy Belediyesi tarafından 10 kişiye Salcano Bisikletleri hediye edildi.

3. Salcano Dağ Bisikleti Yarışı kategorilerinde dereceye giren bisikletçiler şu şekilde oluştu;

ELİT MEN

1.Dimitrios ANTONIADIS

2.Bojan DJURDJIC

3. Bilal AKGÜL

ELİT WOMEN

1.Jovana CRNOGORAC

2.Esra KÜRKCÜ

3.Cansu TÜRKMENOĞLU

GENÇ ERKEK

1.Tolga AKDENİZ

2.Duran AKBAŞ

3.Canday ÜZGÜN

MASTER 30+

1Nevzat KIRAL

2.Hüseyin ÇELEBİ

3.Oğuz ÖZÇELİK

MASTER 40+

1.Bora TİRKİ

2.Mehmet Batur OZYAR

3.Erol ÖZBEY

MASTER 50+

1.Korkut Ahmet SEROZAN

2.Gürtunç KARADAŞ

3.Kemal Kadir KAYADAN

U15 ERKEK

1.Halil İbrahim DOĞAN

2.Murat USTA

3.Arif Emre UZ

U17 ERKEK

1.Oğuzhan TİRYAKİ

2.Ali Berkay DOĞAN

3.İbrahim Furkan ZORLU

YILDIZ BAYAN

1.Ayşe ÇAKIR

2.Mesude ÇAKIR

3.Büşra ÖNDER

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...