26 Mayıs 2020
Ana Sayfa Güncel Haber Spor Fuarı 2014 Ankara

Spor Fuarı 2014 Ankara

Spor, Spor Turizmi ve Ekipmanları Fuarı,  15-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesinde Congresium’da sporseverlerle buluşacak. Türkiye’nin en büyük spor fuarı olma özelliğini taşıyacak SPORANKA, Türkiye genelinde ve uluslararası 120 bin kişi ve kuruma ulaşmayı hedefliyor.

Amatöründen, profesyonele sporun devlerini Ankara’da buluşturacak SPORANKA, Yön Fuarcılık tarafından “Sanaldan-Sokaktan Spora” sloganı ile spor federasyonlarını, spor il müdürlüklerini, spor merkezlerini, alt dallarındaki spor branşlarını, amatör spor kulüplerini ve sporcularını Ankara platformunda buluşturuyor.

Kuruluşunu fuarcılık sektöründe doğru zamanda doğru yerde yapılan organizasyonlarla açıklayan Yön Fuarcılık Tanıtım ve Organizasyon Ltd.Şti, Gençliğin Bakanlığı ve Genç Bakan’ıyla Ankara Spor Fuarı’nda spor severleri buluşturmayı ve spor farkındalığını arttırmayı hedefliyor.

Yön Fuarcılık Tanıtım ve Organizasyon Ltd.Şti Başkanı Ömer Yaşartürk,  katılımcıların memnuniyeti, kalite ve sürekli gelişim, ekip çalışması, dürüstlük ve dayanışma sürdürmekte olduğumuz yolculukta pusulamız olmaya devam edecektir diyerek, ‘Maksimum 4 saatlik bir yolculukla 1.5 milyar insanın ulaşabileceği ülkemiz; son yıllarda sporda, uluslar arası standartlarda yapılan yatırımlarla, alt ve üst yapısıyla birçok önemli tesis ile uluslar arası etkinliğe ev sahipliği yaparak uluslar arası arenada da çekim merkezi haline geldi. Türkiye amatör sporlarda da başarı grafiğini giderek yükseltmeye başladı. Bireysel ve takım sporunu bir arada barındıran bisiklet branşını çok önemsiyoruz. Bisikleti spor olarak kullanmanın yanında günlük hayatta da bisikletin yaygınlaşması için Ankara pilot şehir olabilecek potansiyelde. Perşembe günleri Ankara’da toplanan yüzlerce bisikletçi de bu konuda bizi umutlandırıyor. Fuarımızda Federasyomuzdan, sporcularımıza, üreticilerden, kullanıcılara herkesi bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Havaların ısınmaya başladığı, okulların kapanmasına yakın bir zamana denk gelen fuarımıza olan katılımı daha da arttıracağını düşünüyoruz.

Fuarımızın amaçları arasında da çevre ve sağlıklı yaşam ile doğrudan ilişkili bisiklet branşına ilgiyi arttırmak gelmektedir. Kent yaşamında temiz ve çevreci ulaşımın temsilcisi olan bisiklete ilgiyi arttırmak ve özellikle yerel yönetimlerin yol ve kaldırım projeleri arasında bisiklet yollarının da girmesini destekliyoruz. Yerel yönetimlerin bu işe el atması insanları hem çevreci ve temiz bir spora yönlendirecek hem de bisiklet sporu ülkemizde daha tanınır hale gelecektir. 30 milyona aşkın gencimizin bilinçli olarak bisiklete yönelmesi, sporcu olmasa bile bisikletin farkındalığa varması, bisiklet branşını ülkede çok daha iyi yerlere getirecektir. ’ dedi.

Spor, Spor Turizmi ve Ekipmanları Fuarı’nı, hem sporcular hem de spor kurumları için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Ömer Yaşartürk, ‘SPORANKA, fuar bünyesinde yurt dışı ve yurt içi spor yatırımcılarını buluşturması özelliği ile kurumların bilinirliğini ve marka değerini arttıracaktır. Kurumlar,  Sporda hizmet veren Türkiye’nin tüm spor işletme sahipleri ve yetkilileri ile birebir görüşme imkanı da bulabilecektir.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...