31 Mayıs 2020
Ana Sayfa Fotoğraf-Video Gaziantep Yol Bisikleti Yarışları Kriteryum Etabı İle Tamamlandı

Gaziantep Yol Bisikleti Yarışları Kriteryum Etabı İle Tamamlandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ve Şahinbey Belediyesi sponsorluğunda yapılan Gaziantep Yol Bisikleti Yarışları kriteryum etabı ile tamamlandı.

Yıldız Erkekler B kategorisinde start alan yarışlarda 00:39:08 derecesi ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübünden Furkan Güneş birinci, 00:39:08 derecesi ile Bolu Gençlik Merkezinden Tahsin Temel ikinci ve yine aynı derece ile Konya Selçuklu Belediyesi Spor Kulübünden Mustafa Doğan yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarış Fotoğrafları:

Gaziantep Yol Bisikleti Yarışları Kriteryum Etabı – Albüm 1

gaziantep-yol-yarislari-1

Yıldız A kategorisinde ise 00:43:25 derecesi ile Konya Selçuklu Belediyesi Spor Kulübünden İbrahim Dilek birinci, Torku Şeker Spordan 00:43:25 derecesi ile Batuhan Özgür ikinci ve Arifiye Gençlik Spor Kulübünden Serhat Mercan yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Erkekler kategorisinde ise 00:46:00 dereceleri ile Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Vedat Koç birinci, Torku Şeker Spordan Enes Talha Ay ikinci ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Burak Abay yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Büyük Erkekler kategorisinde Torku Şeker Spordan 00:57:56 dereceleri ile Bekir Baki Akırşan birinci, Fatih Keleş ikinci ve Feritcan Şamlı yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarışlar sonrasında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bahar kupası bisiklet yarışında dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödüllerini verdi. Yarışlarda dereceye giren sporculara Kupa ve madalya başta olmak üzere, 1.ye Tam Altın 2.ye Yarım Altın ve 3.ye Çeyrek altın verildi.

Düzenlenen törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gaziantep sanayide ve turizmde olduğu gibi bundan sonra spor alanında da ismini duyurmaya devam edecektir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bu noktada önemli çalışmalar yapıyor. Bu anlamda Şahinbey Belediyesi olarak, her branşta spor dallarımızı destekliyoruz. Sporun tabana yayılmasını çok önemsiyoruz. Yapmış olduğumuz tesislerimizde mutlaka spor salonu yapıyoruz. Geçtiğimiz dönemde yaptığımız 3 yüzme havuzuna ek olarak yeni semt yüzme havuzları yapıyoruz. Parklarımıza kurduğumuz kondisyon aletleri ile vatandaşımızın kendi mahallesindeki parkında spor yapma imkanı buluyor. Baharın gelmesiyle birlikte Gençlik Spor İl müdürlüğümüzle birlikte 10 bin kişinin katılması hedeflenen bir bahar yürüyüşü yapmayı planlıyoruz. Gaziantep’te sağlıklı yaşam için herkesin spor yapmasını istiyoruz. Bahar kupası bisiklet yarışına katılan tüm sporcularımıza ve dereceye giren sporcularımıza başarılar diliyorum. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran Türkiye Bisiklet Federasyonu adına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Tören sonrasında Başkan Tahmazoğlu ve Spor il Müdürü Şiran birlikte bisiklete bindi.

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...