2 Haziran 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Yarış Duyuruları Pertek Dağ Bisikleti Festivali

Pertek Dağ Bisikleti Festivali

Pertek Dağ Bisikleti Festivali 28 Eylül 2014 tarihinde TUNCELİ-Pertek’te yapılacaktır. Pertek Mtb yarışlarında Pertek Kaymakamlığı tarafından verilecek ödüller açıklandı. Erkekler 4 kategoride ,Bayanlar 1 kategoride, Halk yarışı 1 kategoride yapılacak.

Ödüller:

Erkekler ve bayanlarda  her kategori için yarışacak olan sporcu sayısı 30 ve üzerine ulaşırsa  aşağıdaki ödül tablosu basamak şeklinde uygulanacaktır.  Yarışlara  katılan  sporcu  sayısı 30’un  altına  düştüğü  takdirde  ödül ilk 3 e verilecektir.

Bayanlar ve Erkekler  4 kategori için ödül tablosu.

Ödüller:

Erkekler ve bayanlarda  her kategori için yarışacak olan sporcu sayısı 30 ve üzerine ulaşırsa  aşağıdaki ödül tablosu basamak şeklinde uygulanacaktır.  Yarışlara  katılan  sporcu  sayısı 30’un  altına  düştüğü  takdirde  ödül ilk 3 e verilecektir.

Bayanlar ve Erkekler  4 kategori için ödül tablosu

Ödül tablo 1

ödül-tablosu-pertek

TOPLAM ÖDÜL :15 000 TL. 1 Altın, 1 Yarım Altın, 1 Çeyrek Altın olacaktır.

Not: Müsabaka İle İlgili Teknik Ve Diğer Detaylar Yarış Talimatında Belirtilecektir.

Örnek1;Erkekler de gençler  kategorisinde  85 sporcu yarıştı, yarış sonunda dereceye giren ilk 9 sporcu yukarıdaki  Ödül tablo 1e göre ödüllendirilecektir.

Örnek 2;Erkekler de yıldızlar kategorisinde 15 sporcu yarıştı yarış sonunda dereceye giren ilk 3 sporcu yukarıdaki  Ödül tablo 1e göre ödüllendirilecektir.

Yarışma Talimatı:

TÜRKİYE

BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

SAY: T.B.F.B/ 18/09/2014

KONU : “Pertek Mtb Yarışı”

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Federasyonumuzun 2014 yılı faaliyet programında yer alan “Pertek Mtb” yarışı 28.Eylül.2014 tarihinde (yol hariç) Pertek/Tunceli’de yapılacaktır.

1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 27.Eylül.2014 tarihinde saat:15.00-17.00’ de Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonu’da yapılacaktır. GSGM lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.

2-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte saat:17.00’ de aynı salonda yapılacaktır.

3-) Yarışmalara Elit Erkek, Elit Bayan, Genç Erkek, Master 30 – Master 40 Erkek kategorilerindeki kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.

4-) Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.

5-) Yarışmalarda ;

a) Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.

b) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65’ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. Yıldız Bayan kategorisinde baraj uygulanmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı )
c) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.

6-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)

7-) Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

😎 Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.

9-) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.

10-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2014 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

11-) En az 5 sporcunun katılmadığı kategoriler iptal edilecektir.

12-) Kafile listelerinde belirtilen kategoriler ve bilgiler eksiksiz bir şekilde girilecektir.

13-) Yarışma talimatı, müsabaka programı ve örnek kafile listesi ekte ilişikte sunulmuştur.

14-) 28.Eylül.2014 tarihinde;

a) 10.00’da Genç Erkek/+30 Master Erkek/+40 Master Erkek ( 4 Tur )

b) 13.00’de Elit Erkek/Elit Bayan startı ( 4 Tur )

c) 15.00’de Tüm kategoriler ödül töreni ve kapanış yapılacaktır.

Bilgilerinizi ve İliniz kulüplerine duyurulması hususunda gereğini arz ederim.

Bekir GEZER

Genel Sekreter

PERTEK MTB

PERTEK/TUNCELİ

Tarih: 27.09.2014-28.09.2014

Kategoriler: Büyük Erkek,Büyük Bayan,Genç Erkek,Master 30 ,Master 40 Erkekler

Yer: Pertek/TUNCELİ

Yarış Programı

27 Eylül Cumartesi

15:00-17:00 Yarış Kayıtları

Pertek/Tunceli (Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonu)

17:00 Teknik Toplantı

Pertek/Tunceli (Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonu)

17:30 Kortej sürüşü ve Vafur turu

28 Eylül Pazar

Pertek/TUNCELİ

10:00 Start – Genç Erkek,Master Erkek 30, Master Erkek 40 ( 4 Tur)

13:00 Start – Büyük Erkekler – Büyük Bayanlar ( 4 Tur)

15:00 Ödül Töreni

Konaklama:

Sporcular Anadolu Lisesi Yurdu ( Yibo ) Yurdunda konaklayacaklardır.

Bilgi ve İletişim:

İbrahim ARGUÇ

Tel: 0530 328 44 30

Ali Yılmaz:
Sevgili arkadaşlar 1. Pertek dağ Bisikleti Festivali 27-28 eylülde Tunceli pertekde yapilacaktir toplam ödül 15.000 tl tunceli sizi şaşırtmasin pertek Elazığ a daha yakın ve guvenlik uzerine hic bir sorun yok sesiz sakin küçük şirin ve Doğu nun turizim cenneti olmaya aday biryer Parkuru bizzat kendim hazırladım festival kapsaminda konaklama beslenme vapur turu ve termal kaplicadan ücretsiz faydalanıyor gelecek arkadaşlar Elazığ hava alanı ve otogarından pertek e ücretsiz transfer yapılacaktır istanbul ve Ankara dan otobüs ulaşımı için çalışmalar yapılmaktadır.

pertek-dağ-bisikleti-festiv

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...