2 Haziran 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti 2.ODTÜ Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışı Coşkusu

2.ODTÜ Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışı Coşkusu

ODTÜ 2.Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışı tamamlandı. Güneşli bir havada gerçekleşen yarışlara Türkiye’nin çeşitli Üniversitelerinden gelen 132 sporcu katıldı. Cumartesi günü yağan yağmurun etkisiyle zorlaşan ve kısalan parkurda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Yarış Fotoğrafları:

2.ODTÜ Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışı Fotoğrafları – Teknik Toplantı 

2.ODTÜ Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışı Fotoğrafları – Albüm 1

2.ODTÜ Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışı Fotoğrafları – Albüm 2

odtu-bisiklet-yarisi-2

Yarışın teknik toplantısı ve kayıtları cumartesi günü yapıldı. Kayıtların hemen sonrasında ise Arkabahçe ve Çatı sponsorluğunda yapılan Makarna partisi ile sporcular enerji depoladı.

09:30 Elite Erkekler kategorisi ile başlayan yarışların startını ODTÜ Spor Müdürü Şahin OĞUZ verdi. Zorlu yarışta Ege Üniversitesinden Furkan Ceylan yarışın ilk turundan itibaren rakipleri ile arasındaki farklı açarak liderliği ele geçirdi ve yarışı birinci olarak tamamladı. Çukurova Üniversitesinden Bayram Eroğlu ikinci olurken Akdeniz Üniversitesinden Recep Ünalan ise üçüncü oldu.

11:15 de ise Kadın kategorisi start aldı. Yarışların startını ODTÜ Bisiklet Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Onur GENÇOĞLU verdi. 4 tur yarışan kadınlarda Mersin Üniversitesinden Hale Cengiz rakipleri ile arasında büyük bir fark açarak liderliği ilk turdan itibaren göğüsledi ve yarışı birinci olarak bitirdi. Adıyaman Üniversitesinden Simge Ekici ikinci ve Orta Doğu Teknik Üniversitesin’den Gamze Yılmaz yarışı üçüncü olarak tamamladı.
odtu-bisiklet-yarisi-1

Amatör Erkekler startı ise 12:15 de Delta Bisiklet adına Yalçın KALAY start vermesiyle başladı. Günün en kalabalık startı olan yarış renkli görüntülere sahne oldu. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışta Selçuk Üniversitesinden Mustafa Şeker birinci olurken, Erciyes Üniversitesinden Aytaç Yakar ikinci ve Ege Üniversitesinden Metin Hatipoğlu yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Üniversite takım klasmanına göre ise 1.Ege Üniversitesi olurken, ikinci Akdeniz Üniversitesi ve Üçüncü Orta Doğu Teknik Üniversitesi oldu.

Dereceye giren sporcuların ödüllerini ODTÜ Spor Müdürü Şahin OĞUZ, Delta Bisiklet’in kurucusu Gökçen Baydar ve Bisiklet Haber kurucusu Onur ERKMEN takdim etti.

Bisiklet Haber’e Plaket

Bisiklet Haber’in basın sponsorluğunu yaptığı yarışta ODTÜ Bisiklet Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Onur GENÇOĞLU Bisiklet Haber’in Kurucusu Onur ERKMEN’e plaket takdim ederken, ODTÜ Spor Müdürü Şahin OĞUZ da katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Bisiklet Haber ailesi olarak bizi bu plaket ile onurlandırdıkları için ODTÜ Spor Müdürlüğüne ve ODTÜ Bisiklet Takımına teşekkürlerimizi sunarız…

odtu-bisiklet-yarisi-3

Yarışın detaylı sonuçları için; www.odtubisiklet.com

Videolar:

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...