25 Mayıs 2020
Ana Sayfa Dağ Bisikleti Akübit Mtb Cup Tamamlandı

Akübit Mtb Cup Tamamlandı

Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu tarafından düzenlenen Berkay Cimrenli’nin organizatörlüğünde yapılan Akübit Mtb Cup tamamlandı. Akdeniz Üniversitesi içindeki parkurda gerçekleşen yarışta sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştılar.

Yarışların ilk startı  Elit Bayan, Junior ve Master kategorilerinde gerçekleşti. Yarışa bir gün kala yağan yağmur sebebiyle sporcular zor anlar yaşadı. Rektörlük binası önünden fodepar ile start alan sporcular 4 tur attılar.

Yarış Fotoğrafları:

Akdeniz Üniversitesi Dağ Bisikleti Yarışı Fotoğrafları – Albüm 1 – Onur ERKMEN

Akdeniz Üniversitesi Dağ Bisikleti Yarışı Fotoğrafları – Albüm 2 – Onur GENÇOĞLU

akübit-mtb-cup

Elite Bayanlar kategorisinde Esra Kürkçü rakiplerinin önünde yarışı birinci olarak tamamlarken, Hale Cengiz ikinci ve Beyza Kahveci yarışı üçüncü olarak tamamlandı. Junior kategorisinde ise Yunus Emre Yılmaz birinci, Serdar Anıl Depe ikinci ve Veysel Gülmez yarışı üçüncü olarak tamamlandı. Master kategorisinde ise Can Kılıç birinci, Ömer Can Erikçi ikinci ve Kemal Depe yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Öğleden sonra ise Elite Erkekler ve Under 23 kategorilerinde start verildi. Start ile başlayan yoğun yağmur sebebiyle ağırlaşan parkurda sporcular zor anlar yaşadı. Kazalarında yaşandığı zorlu mücadele sonunda finiş çizgisi geçen ilk isim Elit Erkekler kategorisinde yarışan Abdulkadir Kelleci oldu. Yine aynı kategoride yarışan Bayram Eroğlu ikinci olurken Ali Çakas ise yarışı üçüncü olarak tamamladı. Under 23 kategorisinde ise Muhittin Karaman birinci, Serkan Aybay ikinci ve Resul Sarılı yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarış sonunda dereceye giren sporcuların ödüllerini Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Başkanı Kerem KAYHAN, Bisiklet Haber kurucusu Onur ERKMEN, Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Akademik Danışmanı Doç.Dr. Gökhan AKKOYUNLU ve Antalya Bisiklet Derneği Başkanı Nafiz SAĞDUR verdi.

Antalya Off Road kulübü, İhtiyaç akademi, Red Bull, Dj Mehmet Çınar ve birçok bisiklet firması da destek verdi.

Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emekleri geçen Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’na teşekkür ederiz.

Bisiklet Haber’e Plaket

Bisiklet Haber’in basın sponsorluğunu yaptığı yarışta Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Başkanı Kerem Kayhan Bisiklet Haber’in Kurucusu Onur ERKMEN’e plaket takdim etti.

Bisiklet Haber ailesi olarak bizi bu plaket ile onurlandırdıkları için organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emekleri geçen Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’na teşekkür ederiz.

bisiklet-haber-plaket

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...