27 Mayıs 2020
Ana Sayfa Fotoğraf-Video 2015 Sezon Açılış Yol Yarışlarına 461 Sporcu İle Rekor Katılım

2015 Sezon Açılış Yol Yarışlarına 461 Sporcu İle Rekor Katılım

Türkiye Bisiklet Federasyonun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alanya Sezon Açılışı Yol Bisikleti Yarışları, 29 Ocak-01 Şubat tarihlerinde Alanya’da start aldı.

Yarış Fotoğrafları:

2015 Sezon Açılış Yarış Fotoğrafları – Albüm 1

sezon-acilis-yarislari-2015

Geçen Sene Mersin’in Erdemli ilçesinde yapılan açılış yarışlarına 412 sporcu katılmış ve rekor kırılmıştı. 2015 yılında ise 461 sporcu katılarak rekor üstüne rekor kırıldı. Sezon açılış yarışlarına çeşitli illerden ve 68 kulüpten toplam 461 sporcu katıldı.

29 Ocak Perşembe günü başlayan yarışın ilk startını saat 09.30 da Alanya Gazipaşa Yolu Yeşilöz Kavşağı önünden Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak verdi.
Yarışın ilk gününde yıldız erkek(A) kategorisinde 80 sporcu, yıldız erkek(B)kategorisinde 55 sporcu ve genç erkekler kategorisinde 84 sporcu pedal çevirdi. Yıldız erkek A kategorisinde Serhat Mercan birinci, Tahsin Temel ikinci ve Eşref Batuhan Pekcan üçüncü oldu. Yıldız erkek B kategorisinde Abdülsamet Çekirdek birinci Doğukan Abaza ikinci ve Tahir Buğra Yiğit üçüncü oldu. Genç Erkekler de ise; Batuhan Özgür birinci, Emre Torun ikinci ve Faruk Öztürk üçüncü oldu.

Alanya Belediyesinin ev sahipliği ile yapılan Alanya Sezon Açılışı Yol Bisikleti Yarışlarında 31 Ocak Cumartesi günü kriteryum yarışları gerçekleşti.

Güngör Otel Önü Alanya Merkez de yapılan yarışlarda sağanak yağmura rağmen heyecan dolu mücadeleler oldu. Genç ve büyük bayanlar 20 tur üzerinden 34 km, yıldız bayanlar 15 tur üzerinden 25,5 km, masterlar (a+b) ve yıldız erkek (A) 20 tur üzerinden 34 km,genç erkekler 26 tur üzerinden 44,2 km pedal çevirdi.

Kriteryum yarışlarının sonunda; Genç Bayanlarda Salcano Alanya Bisiklet takımı birinci oldu. Master A kategorisinde Kocaeli Gençlik Spor birinci ve Antalya Spor Kulübü ikinci oldu. Yıldız Bayanlarda ise, Arifiye Gençlik Spor birinci ve Salcano Alanya Bisiklet takımı ikinci oldu. Ayrıca Perşembe günü yol yarışlarında dereceye giren sporcularda ödüllerini aldı.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını; Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, Türkiye Bisiklet Federasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Günal Genç ve Federasyon Temsilcisi Orhan Yıldız verdi.

Alanya Sezon Açılışı Yol Bisikleti Bisiklet Federasyonu yarışları 01 Şubat Pazar günü sona erdi. Kriteryum yarışlarının yapıldığı son günde; Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kula ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur Güngör Otel Önünden startları verdi.

Yıldız erkekler (b) kategorisinde Konya Büyükşehir Belediyespor birinci, Konya Selçuklu ikinci ve Çumra Belediyespor üçüncü oldu. Yıldız erkekler (A) takım yarışında Konya Gençlik birinci, Bolu Gençlik ikinci ve Brisa Kocaeli takımı üçüncü oldu. Genç erkekler takım yarışında Torku Şeker birinci ve Brisaspor ikinci oldu.

Büyük erkekler Kriteryum kategorisinde; Torku Şekerspordan İsmail Aksoy birinci, Ahmet Örken ikinci oldu. Kocaeli Brisa spordan Recep Önalan ise üçüncü olarak yarışı tamamladı. Büyük erkekler genel takım yarışında, Torku Şekerspor birinci ve Kocaeli Brisaspor ikinci oldu.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Alanya Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Ali Tekin, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur,Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, Türkiye Bisiklet Federasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Günal Genç ve Federasyon Temsilcisi Orhan Yıldız verdi.

Fotoğraflar: DHA – Alanya Belediyesi

BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

+10

+10

+10

+10

+10

+10

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek Stybar kazandı. Abbeville ile Havre arasında koşulan 190,5 kilometrelik 6. etap beklenenin tersine sakin geçti. Meteoroloji...

En Güçlü Sprinter Andre Greipel

Fransa Bisiklet Turu’nun 5. etabını André Greipel kazandı. Lotto-Soudal ekibinin sprinter’ı 2. etabın ardından Arras ile Amiens arasında koşulan 189 kilometrelik 5. etabın da...

Fransa Bisiklet Turu’nda ‘Sarı Mayo’ 2013 Şampiyonu Froome’a Geçti

Fransa Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını Katusha takımından İspanyol Joaquim Rodriguez kazandı. Belçika’nın Antwerp kenti ile Huy yerel yönetimi arasındaki yarışmaya, bitime 60 kilometre kala meydana...

Tour De France’ın 2. Etabı Sonunda Sarı Mayo Fabian Cancellara’nın Oldu

Fransa Bisiklet Turu’nun 2. etabını, Lotto-Soudal takımından Alman Andre Greipel kazandı. Hollanda’nın Utrecht kenti ile Zelanda bölgesi arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşulan yarışı 3 saat...